(ФОТО) Се има, се може: Снаата на Цеци облече нова, втора венчаница за свадбата

По венчавањето во најголемиот храм во Белград „Свети Сава“, Вељко и Богдана Ражнатовиќ се упатија во хотелот „Хајат“ каде се...

(ФОТО) На денешен ден пред 25 години се појавија луѓето кои цела Македонија ги...

Нека им е среќен роденденот на тројцата мускетари кои успеаа да ја насмеат публиката и тогаш кога сите мислеа дека...

(ВИДЕО) Среде Грција ечеше „Македонско девојче“

Само уште еден доказ дека Грците сакаат да бидат Македонци. Видеото го снимиле туристи од Македонија, на Грчкиот остров Санторини. Седеле...

Ова како некоја зараза – се разведуваат и почнуваат да постираат теретана

Пејачка, мисица, манекенка, модел… Бившата сопруга на Даниел Кајмакоски по разводот очигледно решила да стане мултипрактик. Набројаното не е доволно,...

Анета Молика објави фотка како изгледала како дете (ФОТО)

Македонската пејачка Анета Мицевска или позната како Анета Молика повеќе од 16 години е во брак со Џими од групата...

Водителката Нина ,,Ексклузив” покажа како изгледа по дома (ФОТО)

Николина или како што е запишана на социјалните мрежи Нина Ред одредено време не се има појавено пред камери, а...

Ирена Спасовска: Има една новинарка што ми пушта ,,чаршија прича” муабети

Ирена Спасовска и нејзиното момче Орце Гелевски се разделија по 13 годишна врска и ставија крај на нивниот заеднички живот. Во...

(ВИДЕО) Решив дома да се вратам: Ѓоко Јовиќ со прекрасен спот кој вреди да...

Дали го погледнавте и дали ви се допадна новиот спот од Ѓоко Јовиќ за песната “Решив дома да се вратам”?! Ѓоко...

Харис Ѓиновиќ минува низ тежок период: Останавме без пари

Пејачот Харис Ѓиновиќ и неговата сопруга Мелина веќе две години ја градат својата импозантна вила во белградската населба Сењак, иако...

Неда Украден не штедеше зборови: Ова го можат само Македонците

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, настапуваше и 45 годишниот Игор Ангелов од Струмица. Игор е...