Се вљуби Адам Лабунски – фотката со новата девојка му ја објави колегата Огнен

Адам Лабунски има учествувано во „Пинкови ѕвезди“, а сега заедно со Огнен се во „Ѕвездите на Гранд“ под менторство на...

Продавачката Мира: Синот на Брена и Боба пазари кај мене – кога ќе влезе...

Неколку десетици метри од домот на популарниот пар, Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ има продавница, во која синот на Боба...

Се отвори Весна Џогани: Од дом за деца до славна пејачка

Весна Ѓогани, од девојче израснато во сиропиталиште, стана позната пејачка. Имено, кога имала само една година, мајка и’ Сретена ја...

По долго молчење се огласи менаџерот на Шабан: Не можам да ги премолчам лагите...

Статус на Сабит Дервишевиќ: "Шабан Шаулиќ, Сабит Дервишевиќ, одлучи да гопрекине молкот и да прозбори за гласините дека тој и сопругата...

Го стигнаа клетвите од Карлеуша – Врањеш остана и без клуб и без репрезентација

НАродот на Балканскиот полуостров вели: "Да не те стигне женска клетва". Карлеуша му упатуваше пораки преку социјалните мрежи дека ќе...

Тато ми беше идол и најдобар пријател, а ми остави и еден аманет –...

Дамјан растеше со народната музика, синот на легендарниот Војо Стојаноски лани направи сериозен пробив на домашната фолк-сцена. Тој ја сними...

Марија Шерифовиќ откри што правела позади сцената во 2007 на Евровизија

Марија Шерифовиќ ја донесе Европа во Белград, кога со песната „Молитва“ победи на Евровизија во 2007 година. После 12 години,...

Се појави видео од младоста на Марија Шерифовиќ – слаба и со долга коса

Пејачката Марија Шерифовиќ е еден од најдобрите вокали во регионот, а малку кој би ја препознал на фотографиите кои се...

Влатко е горд на “малиот” кој растура на тапани, но ќерка му е негова...

Виртуозот Влатко Стефановски е горд татко на две прекрасни деца, синот Јан и ќерката Ана кои се неговата најголема љубов...

Блазе на Македонците во Швајцарија – утре им доаѓаат Анета Молика и Марјан Коцев

Кога си во туѓина, многу помило ти е кога ќе видиш наш, човек од родината. Уште поубаво е...