Кој е посреќен: оние што чуваат мачка или оние што чуваат куче? Еве што...

Последното американско истражување подразбирало општа цосијална анкета која за првпат вклучила низа од прашања за сопствениците на домашни миленичиња. Анкетата...

Што значи ако христијанин носи црвен конец: Има посебно значење

Најчесто им се врзува околу раката на новороденчињата. Носењето на црвен конец околу рачниот зглоб против уроци е стара традиција на...

Исчистете еден агол од куќата и ставете го ова за да ја отклучите среќата...

Секако, за да имате доволно пари треба да напорно да се работи и да се напредува. Сепак, според старата филозофија,...

Се сликавме само еднаш, Боки инсистираше – шеги на Твитер околу последните настани

Бојан Јовановски, алијас Боки 13 пред скоро две години објави фотографија со еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалската...

Пет знаци кои укажуваат дека нешто не е во ред со батеријата на вашиот...

Препознавате некој од овие знаци? Можеби нешто не е во ред со батеријата на вашиот телефон! „Тпортал“ пишува за пет...

Ефтини монтажни куќи се изработуваат и во Македонија – брз начин да се докде...

Монтажните куќи се се повеќе популарни, истите се создаваат така што прво се изработуваат составните делови (дрвените панели), кои потоа...

Фудбалерите на Барселона го понижија Македонецот Елиф Елмас (ВИДЕО)

Барселона во подготвителен натпревар, го победи Наполи со 2:1, со головите на Серхио Бускетс и Иван Ракитиќ, додека голот за...

(ВИДЕО) Куќа на склопување: Ви ја носат со камион и за кратко ја развлекуваат

Стартапот Ten Fold Engineering има сосема поинаква визија за куќите во иднина со својата куќа на расклопување. Станува збор за...

(ФОТО) Новата Лада Нива кога ќе излезе од производство ќе биде најубавиот џип на...

Назначувањето на нов дизајнерски тим од пред неколку години придонесе за Niva да го напушти традиционалниот дизајн и да прерасне...

(ВИДЕО) Како да излупите пиперки без да си ги ивалкате рацете

За отприлика еден месец, можеби малку повеќе, ќе почне да се чувствува мирисот на печени пиперки. Ако и вие сте вредни...