(ВИДЕО) Посвоил пет деца со посебни потреби и вели: Не планирам тука да застанам

Бен Карпентер вели дека отсекогаш сакал да има деца. Кога наполнил 21. година одлучил да посвои дете со посебни потреби...

На екс сопругата треба да и плати 180.000 долари бидејќи 27 години му чистела...

Се работи за 70-годишна жена која дипломирала економија, но воопшто не работела бидејќи се посветила на децата и домот. Судот во...

Куба негодува за серијата „Чернобил“ – зошто не нема нас и огромната наша помош

„Серијата „Чернобил” на HBO веќе е критикувана за својата историска неточност, но во неделата Куба дополнително истакна дека нивната клучна...

Голема летна временска прогноза за цела Европа

Пеколно лето предвидува Акуведер за ова лето во Европа. Ќе биде многу топло, дури и со опасни продори на жестока...

Без оглед што ќе се случи вечерва – Комити ќе организираат парада на гордоста

Што и да се случи денес во Келн, Шампионските срца заслужуваат величествен пречек!, порачуваат денеска од навивачката група „Комити Скопје“...

Денес сончево и топло време – утре ќе се случи пресврт

Времето во земјава сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи,...

Пет лица беа распнати на крст како ритуал за одбележување на Велигден

Католичките верници на Филипини за Велигден имаат необичен ритуал, за време на кој некои од нив се приковани за дрвени...

Конечно откриено како Македонците прават пари во Австралија (ВИДЕО)

Ако некогаш ве заинтересирало како успеваат Македонците во Австралија толку да се збогатат за кратко време, ви ја откриваме тајната. Еден...

Многу тажно: Една од најпознатите Турски актерки, свршеникот ја оставил пред олтар

Кога не е на снимање таа се наоѓа во некој од азилите за напуштени миленици бидејќи ги обожува животните. Асли...

Ако го видите ова ноќта спроти Благовец – може да добиете богатство

Во недела е големиот празник Благоец, денот кога според верувањата змиите се будат. Празникот Свето Благовештение се вбројува во постојаните...