Ова е од нас, луѓето: На Сицилија заринка мртов бремен кит со полн стомак...

Во желудникот на женка кит која била бремена, најдени се 22 килограми пластика. Телото на китот испливало на брегот на италијанскиот...

Како да препознаете дека ви продале лоша ракија

На неодамна одржана дегуистација на ракија познат енолог, експерт за вина, Никола Биорчевиќ открил како да се провери квалитетот на...

Боксерот Пулев почна да објавува компромитирачки видеа за новинарката која му најави тужба

Бугарскиот боксер Кубрат Пулев, по победата против Богдан Дину предминатата сабота, на крајот од изјавата за новинарката Џени Суше, тој...

Не сакала да игра пред неговите пријатели – ја соблекол и ја претепал (ВИДЕО)

Пакистанец е уапсен, бидејќи ја мачел својата сопруга така што ја соблекол гола, ја претепал и и ја избричил главата...

Доколку многу ви смрди прдежот – тоа може да значат 2 работи

Што значи ако прдежот смрди многу силно, а што значи ако не смрди воопшто? Дознајте како да ги протолкувате вашите...

Вечер е најдолгата ноќ во годината – во 2, часовникот мрда на 3 часот

Со поместување на стрелките на часовникот ноќеска завршува зимското сметање на времето и почнува летното сметање на времето. Одлуката ја донесе...

Нов трик на крадците: Ако го видите ова на возилото, веднаш бегајте

Полицијата постојано ги следи криминалците кои ги крадат и ограбуваат возачите и нивни автомобили , особено како што се појавуваат...

(ВИДЕО) Чудо во Пацификот: Објавена фотка од огнена топка висока 20 метри – дали...

КОгромна купола од лава на фотографијата од 1969 година. Се направила за време на ерупцијата Еауне Улу – вулканската купа...

На локален пат во Охрид на возач му се појави мечка на патот (ВИДЕО)

Зимно време, кога планините се прекриени со снежна покривка, многу често се случува дивите животни, пред сите мечка и волк,...

На имот во Гевгелија пронајден Питон (ВИДЕО)

Вчера на патот на излезот од селото Стојаково Гевгелиско, беше пронајдена голема мртва змија. Биолозите велат дека најверојатно станува збор...