(ВИДЕО) По 20 години је нашле ќерката Јулија која таткото ја загубил во воз

Белорусинката Јулија Мојсијенко по 20 години повторно е со своите родители. Таа како 4 годишно девојче исчезнала додека патувала со татко...

Иванов: Паднавме многу ниско како народ – се радуваме само кога некој оди во...

Статус на Пастор Филип Иванов: ,,Знаете што е најтажно? Тоа што како народ паднавме толку ниско, што наместо како сиот нормален...

Катица Јанева стигна на погребот на мајка си (ФОТО)

Со полициска придружба пристигна специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на погребот на својата мајка. Во капелата на градските гробишта, полициските...

(ВИДЕО) Камп приколка каква секој би посакал – може да ја зголеми должината до...

За оние кои уживаат во кампувањето, но стандардните приколки им се преголеми, тука е компактниот „Tipoon”, чија големина по доаѓањето...

Германците открија колку се платите за најдефицитарните професии и каде ги има

И покрај тоа што бројот на луѓе кои заминуваат на работа во Германија постојано расте, на земјата се уште и...

Српската војска тргна кон Косово, Вучиќ ги крена и борбените авиони?

Забележано е движење на српската војска и полиција кон Косово, а во касарната на Војската на Србија во Краљево е...

Брутално претепан и застрелан маж, запалени автомобили во центарот на Скопје

Изминатата ноќ во строгиот центар на Скопје се случиле два тешки инцидента во кои едно лице е брутално претепано а...

Пендаровски: Албанците се уште не се рамноправни со своите браќа Македонци

Стево Пендаровски е задоволен од добиените гласови во вториот круг што го направија претседател. Кратко по завршувањето на гласањето и...

Откриени причините од што се запалила Нотр Дам – нема да верувате

Пожарот кој вчеравечер избувна во париската катедрала Нотр Дам е несреќен случај, соопшти францускиот обвинител Реми Хеитз, задолжен за истрагата....

(ВИДЕО) Двајца браќа утрово од Гостивар во солзи се гушнаа и разделија – едниот...

Часот е 9 наутро. На автобуската станица во Гостивар, пегратки и солзи. Се разделува брат од брат, а кога ќе...