Стевче Радевски: Со олку јунаци,народни херои,комити,револуционери – ние требаше Норвешка да ја стигнеме

Статус на Стевче Радевски: Од Вардара,па до Триглава! Ако ги погледнете,драги мои,картите што ги исцртуваат историчарите и националистите во речиси сите балкански...

Тасевски: Немој Зоки, немој среќо – никако оставка

Статус на Сашо Тасевски: Хиените се растреперија. Немој Зоки, немој среќо оставка да дадеш. Зарем вака неславно да заврши нашево? Никако...

Калина Коси: Дај му плата и од 1.000 евра ако сакаш, пак ќе избега...

Статус на Калина Коси: Млад, здрав, прав, умен, избегал во странство за да печали пари? И да. Ама и не. - Бега од...

Македонците во Австралија по една деценија пауза ќе може да уживаат во нашата национална...

Екипата на ИН ТВ беше на гости во “Танец”, кој претставува најголемиот амбасадор на македонскиот фолклор, традиција и култура ширум...

По средбата со Доналд Трамп, Заев откри што мисли тој за Договорот од Преспа

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил вечерва соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп му упатил порака дека го цени и...

(ВИДЕО) По 20 години је нашле ќерката Јулија која таткото ја загубил во воз

Белорусинката Јулија Мојсијенко по 20 години повторно е со своите родители. Таа како 4 годишно девојче исчезнала додека патувала со татко...

Иванов: Паднавме многу ниско како народ – се радуваме само кога некој оди во...

Статус на Пастор Филип Иванов: ,,Знаете што е најтажно? Тоа што како народ паднавме толку ниско, што наместо како сиот нормален...

Катица Јанева стигна на погребот на мајка си (ФОТО)

Со полициска придружба пристигна специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на погребот на својата мајка. Во капелата на градските гробишта, полициските...

(ВИДЕО) Камп приколка каква секој би посакал – може да ја зголеми должината до...

За оние кои уживаат во кампувањето, но стандардните приколки им се преголеми, тука е компактниот „Tipoon”, чија големина по доаѓањето...

Германците открија колку се платите за најдефицитарните професии и каде ги има

И покрај тоа што бројот на луѓе кои заминуваат на работа во Германија постојано расте, на земјата се уште и...