И тоа се случи: Вечерва Јоханес Хан јавно се извини на граѓаните на Македонија

Јоханес Хан,eврокомесарот изрази разочарување и им се извини на граѓаните на Македонија и на Албанија, затоа што нема одлука...

Нонковиќ: Да се надеваме Грција ќе помогне да си го вратиме исконското име “Македонија”...

Статус на Бобан Нонковиќ: ГРЦИЈА ГО СПОРИ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Со поддршка на Грко-американската унија од САД, а потпомогнати од искусни дипломати, врвни...

Михајловски: Еве, искачам од Шутка, кој ќе краде пак, кој ќе рмба

Статус на Јовица Михајловки: Шо толку по Макрон? Шо ви е крив човекот? Ја да сум Макрон исто би прашал: Шо...

Човек кој не е многу познат во јавноста се понудил да ги плати сите...

Меѓународниот сојуз чиј претседател беше Бојан Јовановски, БМЈ груп во чија сопственост беше 1 ТВ и Томато продукција во чии...

Крај за ,,јагмата” во Швајцарија – кешот ќе мора да се носи на некое...

Швајцарија беше пшозната како земја во која богатите и бизнисмените ставаа кеш во банките, кој никој не можеше да им...

Велешанецот Гордан Штерјовски „преку ноќ“ стана милионер

Велешанецот Гордан Штерјовски ја освои фантастичната добивка Милионер Џек Пот , вредна 1.617.237 денари. Среќната добивка е освоена на 10...

Страшо МААК: Како несудениот пилот од Арачиново стана партиски војник на ВМРО

Авторот е Претседател на партијата МААК: ,,...Оние што првично смислија толку реално и вистинито објаснување дека човекот што го обелодени...

Билјана Ванковска: Друже Макрон, ми ти се кунемо – се надевам дека Емануел веднаш...

Статус на Билјана Ванковска:,, Најинтересниот дел од ова писмо до Макрон (кое убедена сум дека ќе побрза да го прочита,...

(ФОТО) Писменостa на Министерството за економија – измислија „нова“ Општина во нашатa држава

Министерството за економија го објави списокот со имињата на добитниците на субвенции за вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци, коишто се...

Тричковски: Груевски или Антоњо, ќе добијат простор по сто реда или десет минути,...

Статус на Бранко Тричковски Три реда за репрезентативен фудбал!? Јас сум строго против еуфориите што ги генерира спортот, ме нервира, а понекогаш...