Оливер Спасовски: Мијалков не беше во Белград

Истрагата за случајот со Сашо Мијалков мора да покаже каде е пропустот, дали некој помогнал и кој е тој и...

Дополнителни рестрикции за влез во Грција за граѓаните на Македонија и Албанија

Грција дополнително ги зајакнува мерките за заштита од коронавирусот на граничните премини Евзони со Северна Македонија и Какавиа со Албанија, кои ќе...

Николоски: Оваа Влада ќе падне – ќе има нови предвремени парламентарни избори

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ изминатите недели служеше за потсмев на социјалните мрежи, по неговото инсистирање дека неговата партија е многу блиску...

Д-р Фаучи ги предупреди Американците: Имунизирајте се со првата доза која ви е достапна,...

Во интервју за Ен-Би-Си, Фаучи ги предупреди граѓаните да не го одложуваат приемот на вакцината Џонсон и Џонсон. Водечкиот мерико-инфектолог и...

Јоци: Сашо Мијалков решил да го урива СДСМ. Сам!

Статус на Јорданка Ивановска Јоци: ,Вмровци отсекогаш биле мајстори за екстремно добра пропаганда, која се граничи со лудило и холивудско шоу...

Брат Љубе: Плови Саша

По судксата завршница и пресудата за Сашо Мијалков, на социјалните мрежи се огласи Љубе Бошкоски: „Плови Саша... Ме радува фактот, што вистината...

Во врска со Сашо Мијалков, се огласи претседателот Пендаровски

Во врска со Сашо Мијалков и неговата недостапност за органите да му врачат решение за куќен притвор, предмалку на својот...

Заев се изјасни околу одлуката на ЛДП за самостоен настап во Парламентот

Одлуката на ЛДП да ги одвои своите двајца пратеници од пратеничката група на СДСМ и да дејствуваат самостојно во Собранието...

Во Албанија досега имунизирани 5891 лица

Во Албанија непречено се одвива вакцинацијата против Ковид-19 со која освен здравствените работници, персоналот и лицата сместени во домовите за...

СДСМ: Милошоски е штетен за угледот на државата

Соопштение од СДСМ: -Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски треба да замине од функцијата, бидејќи според последните докази за скандалот „Кражба”...