Објавена нова снимка од соборениот украински авион

Се појави ново видео од соборувањето на украинскиот авион кој минатата среда се урна во близината на аеродромот во Техеран. Патничкиот...

Бачев: НАТО се распаѓа и ние на тоа се радуваме – Македонија не треба...

Францускиот претседател Макрон пред извесно време најави дека НАТО е мртва организација. И еве, потврдата дојде. Актулениот американско-ирански судир јасно покажува...

Од силен ветер падна новогодишната елка во Тирана – има и повредени

Силниот ветер, кој зафати повеќе делови во Албанија, ја урна новогодишната елка, која беше поставена во центарот на Тирана, на...

Жерновски: Не е мој стил да се ,,улизувам”, но морам ова да му го...

Заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски не сакал додворувачки постови, но јавното обраќање до партискиот шеф во СДСМ и сега...

Рокот од УНЕСКО им истекува – Охрид за еден месец мора да ги урне...

Mожноста Охридскиот Регион да биде ставен на листата светски природни и културни богатства во опасност, како прв чекор кон губење...

Рашела Мизрахи: Завршува периодот 4-члено семејство да живее со 17.000 денари!

Министерката за труд и социјална политика во техничката влада во првото обраќање до јавноста даде сериозно ветување: „Завршува периодот кога четиричлено...

Првите родени бебиња во 2020 во Скопје се близначиња

Близначиња, женско и машко, се првите бебиња што се родија годинава во Скопје. Бебињата се родени на Универзитетската Клиника за...

Апелација ги укина пресудите за Мијалков и Тачи?

Портпаролот на скопска апелација, Сафет Кадриу, не можеше да ја потврди информацијата дека второстепениот суд ја укина првостепената пресуда против...

Николовски: Заев ми бара 60 илјади денари за да делат со брат му Вице...

Прес на Александар Николоски: „Некаде пред две недели споменав дека вкупната сума на побарани изрекетирани средства надминува 20 милиони евра....

Градоначалничката на Битола според многумина не прави тоа што треба, ама знае да направи...

Актуелната градоначалничка на Битола, Наташа Петровска, на необичен начин им порача на младите да ги гледаат работите и од друга...