Вечерва повторно известување од скопскиот аеродром: ТАВ Македонија најде решение за барањето за брзи...

Од скопскиот аеродром, со кој стопанисува компанијата ТАВ, се прилично ажурни во информирањето на патниците околу најновите промени на мерките...

Ги направи љубоморни гастарбајтерите во Германија и Швајцарија – објасни зошто во Шведска е...

Иселувањето од Балканскиот полуостров трае веќе петнаесеттина години. Тоа не е случај само во Македонија. Во Бугарија има цели села,...

Од утре нови правила за влез во Германија: Се заоструваат мерките

Водечкиот германски вирусолог Кристијан Дростен, за разлика од многумина, очекува епидемиолошката состојба да се подобри дури наесен. Во интервју за германскиот...

Дејан и Борко сведочат како изгубиле се – хумани луѓе од САД и Швајцарија...

Кога Јужна Морава се прелеа пред околу десетина дена во близина на селото Златокопа, во близина на Врање, неколку куќи...

Важно известување за сите кои летаат од Македонија кон Германија, Швајцарија, Холандија и Франција

Од скопскиот аеродром денес на пладне излегоа со важно соопштение за патниците во кое се вели: „Ковид-19 – известување: нови рестрикции...

Во Германија сериозно се размислува за промена на едно правило за доселениците

Веќе 15 години наназад статистичарите во Германија прашуваат за „мигрантско потекло”. Тоа е оној кој не е од раѓање Германец....

Европската унија повторно ја отвори темата бугарски пасоши – се истражува кој сè го...

Бугарските медиуми пишуваат дека Бугарија може да добие кри вична постапка од страна на Европската комисија за практиката на продажба...

Меркел не остава ништо на случајноста – Германија ќе воведе строги мерки

Британскиот сој на корона се шири низ цела Европа, а она што ги загрижува здравствените работници е тоа што е...

Каде ли сме, колку ли сме – во Италија и Германија најмногу Македонци

Со визната либерализација од пред неколку години, но и со вадењето бугарски државјанства, многу Македонци ја искористија можноста да заминат...

Намален бројот на дестинации кон кои може да се одлета од скопскиот аеродром –...

Аеродромите ширум светот, но и во регионот пријавуваат големо намалување на летови и патници во изминатата година, а причината е...