Мајката на Пино: Ангела куцко една – две семејства зацрни

Статус на Маја Трпковска, мајката на Пино: ,,Eeeee Ангела... што направи кучко една!!! 2 семејства да патиме. МОЕТО Семејство и...

Познато колку бојкотирачи треба да има за да биде нерелевантен најавениот попис

Заводот за статистика посочува дека ако најмалку 100.000 граѓани го бојкотираат пописот следната година, резултатите не може да се земат...

Малата 12-годишна Христина: Мојата најголема желба е да пораснам и да немам црвенки на...

Здраво! Јас сум Христина. Мојата најголема желба е да пораснам за да можам да играм и во школо да одам,...

Објавено колкава парична награда ќе добијат ракометарите на Македонија за пласманот на ЕП

Македонската репрезентација завери ново учество на едно големо натпреварување. Нашите ракометари следната година ќе бидат дел од Европското првенство кое...

Веќе нема багатела цени за авио-билети: Ќе бидат погодени и Македонците

Европските држави разгледуваат воведување нови такси во авио сообраќајот поради загадувањето, со што ќе се зголемат цените на авио-билетите. Во...

„Чистка“ и во Чаир: Се отстрануваат и терасите во Старата Скопска Чаршија

Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија,...

(ВИДЕО) Струмичани утрово во 5 часот со блокада: Рудникот нема да помине никогаш

Соопштение од Здрава Котлина: Денес во 05:00 на падините на планината Огражден група активисти со жив ѕид и моторни возила го...

Каракамишева пак и врати на Најчевска: Жено, ти си во втор пубертет – мешаш...

Статус на Тања Каракамишева: ,,Гордата граѓанка на РСМ се почувствувала понижена од јавната употреба на терминот "северџан/ка" и од статусот балерина...

Љубчо Георгиевски: Бугарски учители биле и Дамјан Груев, Ѓорче Петров, Пере Тошев, Никола Карев

Статус на Љубчо Георгиевски: Денес е годишнина од стрелањето во Ваташа и сите портали го објавуваат. Вчера беше годишнина од почетокот...

(ВИДЕО) Нацоски: Со ова мое видео сакам да ги потсетам бугарските националисти

Статус на македонски оперски пејач и веројатно најдобриот македонски тенор Благој Нацоски: Деновиве ги читам изјавите на бугарските националисти во врска...