Билјана Дебарлиева не старее, повторно со нов имиџ (ФОТО)

Презентерката Билјана Дебарлиева важи за една од нашите најнегувани дами од јавниот живот. На Фејсбук профилот на презентерката и водител...

Бев дадилка кај богаташи во Америка, богати но несреќни, ги слушав нивните кавги

Што е потребно за воспитување на среќни деца? Секако, тоа не се парите, тврди Елена Минчева, дадилка од Чикаго. Оваа...

Пајазит од Тетово со липање вели: Требаше да бидам во автобусот, ми замина најдобриот...

Истовремено среќен што не бил во кобниот автобус, но и тажен поради загубата на другарот, овој човек вели: “Бог не сакаше...

Патник од автобусот: На возачот му се блокира воланот, му помагав да го исправиме

Вчера се случи можеби најголемата сообраќајка во поновата Македонска историја, во која настрадаа четиринаесет луѓе. По спасувањето на преживеаните и...

Америка не е тоа што беше – сега е подобро од порано

Драги мои пријатели од Галама. Во Њу Џерси и околината на Њујорк, живеам веќе дваесет години. По првите години на...

Роберт Де Ниро збесна – направи сцена на сред Менхетн

Роберт де Ниро, еден од најпознатите и најголеми актери на денешницата може често да се види по улиците на Њујорк....

Си прокоцкав среден живот во Германија и добар сопруг – го изневерив маж ми

Ова што ќе ви го раскажам е мојата најголема грешка што сум ја направила во животот и за која многу...

Село во Италија ви дава 9 илјади евра доколку се преселите таму – одлична...

Во истиот месец кога сицилијанскиoт град Самбука ди Сичилија продава куќи за 1 евро, друг италијански град нуди 9.000 евра...

Кога е најдобриот момент да се купи авионски билет – колку денови пред лет

Да се најде евтин лет може да биде предизвик. Така, доколку купите прерано може да платите повеќе. Чекајте повеќе и...

Малта и Италија беа лошо искуство за мене, но отакако сум во Швајцарија, ми...

Се викам Филип и низ Европа сум веќе десет години. Најпрво отидов на Малта. По само 1 месец се вратив...