Ќе стави ли крај на понижувачкото вадење Бугарски пасоши новиот закон од Германија

Дали новиот закон во Германија воедно ќе биде и крај на големата „потрошувачка“ на бугарските пасоши? Според последните проценки, во Германија...

Сопругата на Кили се враќа во Скопје – објасни и зошто

Сопругата на актерот Кирил Поп Христов – Кили, Гордана, која што е танцов кореограф и професорка по современ танц, по...

Комплетното сведочење на Ана Камчева, сопругата на Орце

,,Сопругот некаде пред полноќ ме разбуди и ме повика во долниот дел во куќата да ми соопшти нешто. Беше и...

Македонија солидарно со Косово и Албанија го бојкотира нобеловецот за литература

Македонските власти молчат но косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли открива дека и Македонија го бојкотира доделувањето на годинешната...

Синот на Катица Јанева, Лазар го спремале за директор

Ана Камчева објасни дека на една од средбите што ги имал со Бојан Јовановски во неговата канцеларија во 1ТВ и...

Еден од најблиските соработници на Заев ќе биде Македонски амбасадор во Алијансата

Дане Талевски, советникот за надворешна политика на премиерот Зоран Заев, е кандидат за амбасадор во НАТО, потврдија владини извори. Кандидатурата на...

Боки 13 до Ана Камчева: Се сеќаваш ли што ми зборуваше за свекрва ти...

Денес Бојан Јовановски ја испрашува сопругата на Орце Камчев, Ана. Прашањата на Бојан Јовановски главно се однесуваа на тоа што...

Боки 13 дочека, па започна со прашања кон сопругата на Орце Камчев: Одговори ајде

Бојан Јовановски сега ја прашува Ана Камчева во Кривичен суд. Тој бараше одговор на прашањето: Колку средби сте имале со...

Ана Камчева имаше што да каже: Ја спомна и Лиле Стефанова

Сопругата на Јордан Камчев, Ана во Кривичниот суд го започна своето сведочење на рочиштето на „Рекет” во...

Се огласија од ,,Камелија Турс” по повод вчерашната сообраќајка на автобусот во Србија

Чувствуваме одговорност за немиолиот настан и подготвени сме како агенција согласно законите доколку самите патници кои што вчера доживеаа сообраќајна...