Заев, откако жена му се пушти со прашања: Исценирано и инструирано (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев денес присуствуваше на увид на изградба на спортска сала во ОУ Јоаким Крчоски во Волково. Таму неколку револтирани...

Македонец со пасош од жена му се обидел да ја ,,шверца” шваљерката во Америка

Македонски кој живее во САД, го искористил пасошот на својата сопруга за да ја внесе љубовницата, исто така Македонка, од...

Трамвајот на гуми ќе стане реалност во Скопје?

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информација за воведување на БРТ (Bus Rapid Transit) на територијата на Град...

Од МОН признаваат дека веќе имаат недостиг на наставници по три предмети

Од МОН признаваат дека во училиштата има недстиг на наставници по математика, физика и хемија, но тоа засега не го...

Русковска: Ја знам мајка му на Боки 13 – откри и кога со него...

Обвинителката Вилма Русковска по судењето за случајот „Рекет“ рече дека очекувала признание на вина уште на првото рочиште, но не...

Жителите на Карбинци утрово на протест: Децата може да паднат, бараме да се прекин...

Жителите на село Карбинци утрово излегоа на протест, бараат локалната фирма „Џоле транскоп“ од соседното село Таринци да го стопира...

(ФОТО) Снегот започна да прави проблеми во Македонија: Познато каде

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози. Во Маврово има интензивни врнежи од снег кој не се...

Васиљ: Моето патување во Америка ја кошта државата 0 долари

Твитер статус на Влатко Васиљ: ,,Инаку, за загрижените орки и неутровмрани што гракаат, моето патување во Америка ја кошта државата точно...

Боки 13 откри: Има снимки на кои се гледа кој замина со торбата и...

Вештачењето на камерата од моите родители ќе покаже кој замина со торбата и каде, изјави Бојан Јовановски на судењето за...

Почна да се отвора – Боки 13 вели дека колку седел по кафани со...

Не му е прв пат на обвинителот во овој случај да дава етикети. Срамно е таква реторика да биде користен...