Познат идентитетот на братот и сетрата од Фондацијата Допир

МВР поднесе кривична пријава против братот и сестрата. М.Ш. (53) и А.Ш. (49) се сомничат за сторено кривично дело „компјутерска...

Шанац од Диво Насеље порачува: Пепел ќе ги направиме

Актерот Тони Михајловски деновиве лобира за гласање на претседателските избори за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова. На социјалните мрежи...

Се финансирала партија од државни пари со одбивањ од платата на вработените

Претседателката на Антикорупциска комисија, Билјана Ивановска, шокирана од информациите дека владејачката партија ДУИ ги финансирала своите изборни кампањи...

Командирот Кочовски: Ги скапавме возилата по непристапен терен, секој ден се на сервис

За огнената стихија која во моментов беснее низ Македонија, со коментар на „Фејсбук“ се јави и командирот на противпожарната единица...

Пандов: Македонија гори, а директорот Аднан си кулира со кафица

Додека државата бyквaлнo гopи, а според официјалните податоци активни се 13 пoжари на територија на целата дрважа, а според неофицијални бројот...

(ФОТО) Апокалиптични сцени: Пламенот беснееше и голташе куќи – жителите на Саса доцна во...

Жителите на село Саса се евакуираат пред огнената стихија. Македонска Каменица се мобилизира со сите расположливи сретства за гаснење на...

Уапсен Жарко Гроздановски, лидерот на Христијанско братство

СВР Тетово вчера го уапси Жарко Гроздановски, од „Христијанско братство”, кој со видео-снимка објавена на Фејсбук му се заканувал на премиерот...

Мерко: Да одам со Фиќо ли треба – требаше да земам уште поубаво возило...

Долговите на Општината се ирелевантни, ќе ги исплатиме, рече градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, на прашањата зошто Општината набави „ауди“...

Букна епидемија на Морбили – ќе одговараат ли оние кои се бореа против вакцинација?

Во текот на минатата недела регистрирани се над 100 нови случаи на мали сипаници во центрите за Јавно здравје во...

Албанскиот државен ансамбл во Македонија со 1 милион евра за една година не направил...

По само една година од формирањето на Албанскиот државен ансамбл во Македонија, неговиот директор Фатос Љумани си поднел оставка откако...