Спектакуларен дочек на Новата 2019 на плоштадот во Скопје (ФОТО)

Со спектакуларен огномет и хитовите на Парни Ваљак, Скопјани во Винтерленд на плоштад Македонија ја испратија старата и...

ФОКУС: Груевски е сместен во соба од 500 евра од вечер, во луксузен хотел...

Пред неколку дена се разреши мистеријата околу тоа каде во Будимпешта престојува побегнатиот екс премиер Никола Груевски, откако беше обавена...

Како слават Нова Година Американците

Додека Американците и остатокот од светот се збогуваат од 2018-та и ја чекаат 2019-та година, ви доловуваме одредени настани и...

Шилегов исвиркан на плоштад за нова година

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов кого што провладините медиуми на последниот ден од 2018 го прогласија за градоначалник на годината...

Епа браво – Мими Велевска во Австралија настапи со Кејти Пери

Пејачката и диџеј Мими Велевска, од Мелбурн, полека но сигурно ја освојува Австралија. Таа веќе неколку години е...

Oмилената дестинација на Балканската дијаспора е Шведска, стартната плата е висока

Човек кој ја напушти БиХ пред околу две децении и моментално работи и живее во Шведска во една...