Дури 4 добитници на лотаријата во Мичиген

Лотаријата на американската држава Мичиген соопшти дека четири лица освоиле 1,05 милијарди долари како наградата во играта Mega Millions со...

Дополнителни рестрикции за влез во Грција за граѓаните на Македонија и Албанија

Грција дополнително ги зајакнува мерките за заштита од коронавирусот на граничните премини Евзони со Северна Македонија и Какавиа со Албанија, кои ќе...

Д-р Фаучи ги предупреди Американците: Имунизирајте се со првата доза која ви е достапна,...

Во интервју за Ен-Би-Си, Фаучи ги предупреди граѓаните да не го одложуваат приемот на вакцината Џонсон и Џонсон. Водечкиот мерико-инфектолог и...

Во Албанија досега имунизирани 5891 лица

Во Албанија непречено се одвива вакцинацијата против Ковид-19 со која освен здравствените работници, персоналот и лицата сместени во домовите за...

Албин Курти: Идејата за размена на територии не е замрена и против неа треба...

Вршителот на должноста претседател на привремените институции во Приштина, Вјос Османи и лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти, објавија дека...

Русите уште во август се пофалија дека имаат вакцина – сега велат дека ќе...

Веќе деветти месец, светот се соочува со корона вирусот, а овој месец, за првпат на луѓето им олесна, по соопштувањето...

Во Солун состојбата е толку лоша, што се плашат од Италијанско сценарио

Состојбата со корона вирусот е лоша не само кај нас, туку и кај нашите соседи. И додека во текот на...

Вучиќ се пофали дека веќе договорил скоро 2 милиони вакцини за Србите

Луѓето ширум светот минатата недела слушнаа радосни вести, откако компанијата Фајзер соопшти дека нивната вакцина е во финална фаза пред...

Вучиќ: Ана правеше грешки, но како да не и простам, кога јас самиот за...

Актуелната српска премиерка Ана Брнабиќ во понеделникот вечерта доби од претседателот Александар Вучиќ уште еден мандат да ја води идната...

Претераа ли Бугарите? Кирилицата била бугарска азбука, а писменоста наместо „Сесловенска“, била Бугарска

Односите меѓу Македонија и Бугарија, се чини дека се движат во надолен тек и дека ќе биде тешко да се...