Ѓукановиќ вели чекајте – не се радувајте предвреме, не е уште сè готово

Врз основа на 95 отсто од преброените гласачки ливчиња, црногорскиот Центар за мониторинг потврди доцна во ноќва, дека опозицијата има...

Учебната година ќе почне нормално, како да не било ништо – нема да има...

Новата учебна година во Австрија, според министерот за образование Хајнц Фасман, ќе почне нормално и без маски. Според пишувањата на...

Многумина се прашуваа каде исчезна д-р Несторовиќ – Ана Брнабиќ отворено кажа

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ вели дека е подготвена да разговара со сите кои имаат нешто да понудат, без разлика...

Добар пример е Израел, тие ги отворија училиштата и еве како поминаа

Справувањето на Израел со пандемијата во почетокот се сметаше за успешно. Земјата со девет милиони жители брзо ги затвори своите...

Завршува ли ерата на Бојко Борисов – тој вчера најави можно повлекување

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера навести дека би можел да поднесе оставка по повеќенеделните антивладини протести, но изјави дека владата...

Што се случуваше вчера во Германија – властите велат илјадници „идиоти“ предизвикувале втор бран

Организаторите на собирот одржан вчера во Берлин, Германија, не се погрижиле да се следат безбедносните препораки, изјави полицискиот портпарол. Полицијата го...

Вучиќ ќе мора да го реши Косово – секоја одлука ќе го стави во...

Весникот Комерсант од Русија, наведува дека експертите сметаат дека задолжителниот услов за нормализација на односите на Белград со Косово, на...

Вториот бран „букнува“ и во останатиот дел од Европа – Шпанија е новото жариште

Поради зголемениот број нови случаи на Ковид-19 и поради појавите на опуштеност и непочитување на превентивните мерки, грчката Влада, презема...

Лукашенко кој велеше дека нема ништо и препорачуваше вотка, денес призна дека е позитивен...

Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска изјави дека е позитивен на коронавирус, но дека нема никакви симптоми и дека го надминал...

Се огласи Ердоган: Зошто не сфаќате дека Цариград е на турска територија

Во петокот, за првпат по 86 години, од внатрешноста на Аја Софија се слушна молитвена песна. Поранешниот музеј ги отвори...