Пред само месец и нешто прогласија победа над вирусот – сега Црна Гора ги...

Кризниот штаб за заразни болести во Црна Гора одлучи во вторникот вечерта повторно да прогласи епидемија од новиот корона вурус...

Во Србија 350 доктори бараат да се испита – се сомневаат во прикривање факти...

Неформалната група „Обединети против ковидот“, во која членуваат српски доктори, побараа во вторникот од владата на Србија да го смени...

(ФОТО) Во Србија луѓе во колони долги стотина метри чекаат да бидат тестирани

Носењето маски на отворено ќе биде задолжително на територијата на цела Србија во околности во кои не е можно да...

Срби протерани од Грција: Автобус со заразени туристи тргнал од Евија, не знале каде...

Грција дополнително ги прошири мерките, па така, од 14.јули најверојатно српски туристи ќе можат да влезат во Грција преку преминот...

Реакции од Русија и од цел Христијански свет по одлуката на Ердоган Аја Софија...

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска потпиша декрет со кој истанбулската Света Софија повторно ќе биде џамија. Ердоган го потпиша...

Кај нас е лошо, но ситуацијата со вирусот во Србија ескалираше – имаат 386...

По еден од најцрните денови во Србија од почетокот на корона кризата, прес одржа премиерката на земјата, Ана Брнабиќ: -За жал,...

Ѓуриќ му порача на Вучиќ: „Пинокио, порастао ти нос“

„Ви благодарам за поддршката. Јас не сум во партија и ова не е партиски собир, туку собир на народот“, рече...

Меркел лично ќе се заложи да почнат преговорите на Македонија со ЕУ – кажа...

Во силен, проевропски говор во Европскиот парламент, германската Канцеларка Ангела Меркел, предупреди дека „враќањето на национализмот не значи да се...

Вучиќ: Момакот од синоќа лаже – го знаеме неговото минато

Синоќа на социјалните мрежи, млад човек објасни зошто излегол вчера на улиците на Белград и како го загубил својот татко...

(ВИДЕО) Татко, ова е за тебе – се надевам дека ќе бидеш горд на...

На социјалните мрежи, млад човек објасни зошто излегол вчера на улиците на Белград и како го загубил својот татко пред...