Не дава да му се бацува раката – пред да дојде во Македонија се...

Снимката од папата Франциско, кој во италијанскиот град Лорето ја извлекува раката, додека верниците се обидуваат да го бакнат неговиот...

(ВИДЕО) Американки ја пејат „Ој,Јано, Јано“ -звучи неверојатно

Членови на американскиот Институт за фолклорна уметност од Питсбург, Пенсилванија, ја изведуваат македонската песна „Ој, Јано, Јано“. Нивната преработка е нешто...

Татко му беше претседател на државата – а тој се откажа од албанското...

Синот на поранешниот албански претседател Бујар Нишани се откажа од албанското државјанство. – Ерсилио Бујар Нишани од 18 март повеќе не...

Случајот со исчезнатата Ребека ја тресе Германија – нејзиниот чичко викнат на испрашување

Ниту после повеќедневна потрага по исчезнатото девојче Ребека Ројш (15) и повеќе од 1.000 добиени индиции, таа не е пронајдена,...

(ВИДЕО) Силен ветер си играше со авионите во Германија – многу се откажаа од...

Незапаметено невреме со многу снег и ветрови ја погоди Германија. Авионскиот сообраќај бил запрен, а ветрот носел се пред себе....

Ги видовте ли телохранителите на Ким кои трчаат околу блиндата – беа хит во...

Ким има многу телохранители, што е доста маркантно, но овојпат во Ханој, Виетнам, на самитот кој нивниот лидер го имаше...

Покрај Заев, една од главните гостинки на балот беше и Кончита (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица беа почесни гости на канцеларот Себастијан Курц на далеку познатиот Виенски оперски бал....

Sвезди на балот: Заев со сопругата во Виена пречекан како Тито (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица синоќа беа дел од традиционалниот оперски бал во Виена. Заеви се на балот како...

Полицаецот кој го воодушеви светот – за да ги смири дечињата направи нешто неверојатно

Кога добиле дојава за истекување плин во зграда во Саут Хил, полицајците и итната служба веднаш се упатиле на местото...

Роберт Де Ниро збесна – направи сцена на сред Менхетн

Роберт де Ниро, еден од најпознатите и најголеми актери на денешницата може често да се види по улиците на Њујорк....