Роберт Де Ниро збесна – направи сцена на сред Менхетн

Роберт де Ниро, еден од најпознатите и најголеми актери на денешницата може често да се види по улиците на Њујорк....

Им се лошеше и излегуваа надвор – така помина документарецот за Мајкл Џексон

Премиерата на документарецот “Напуштајќи го Неверленд” за Мајкл Џексон на фестивалот Санденс, предизвика масовна реакција од страна на публиката. Преку...

Газдите на дизел автомобили во Германија добија само две опции

Светот се менува, владите во развиените земји се посветуваат максимално на екологијата. Парелелно со овие процеси, оди и напредокот во...

ФОКУС: Груевски е сместен во соба од 500 евра од вечер, во луксузен хотел...

Пред неколку дена се разреши мистеријата околу тоа каде во Будимпешта престојува побегнатиот екс премиер Никола Груевски, откако беше обавена...