По подолго време се огласи д-р Вело Марковски и соопшти која е според него...

Дури и после 6 месеци од прогласувањето на ковид пандемијата, научниците и здравствените работници ширум светот немаат јасна стратегија како...

Сведоштво на мајка за своето дете со вирусот: Во одреден момент вие сте...

Една статија на Си-Ен-Ен објаснува дека проблемот со објаснување на случаи на долгорочно присуство наКови-19 кај деца е што децата...

Вистина: Познатиот глас од радиото повеќе нема да се слуша – Цаци Ставревска менува...

Порталот Вистина пишува за Славица Цаци Ставревска, која изминативе 3 децении работеше во двете најслушани национални и скопски радија: „Антена...

Падна од власт бе мажуле мое директорче и дремеш дома – кај ти се...

Мажот ми беше едно техничко директорче во едно јавно претпријатие. Цели пет години беше на "власт". Колку само непроспиени ноќи...

Пресвета Богородица Портаитиса (вратарка) – во недела во Кочани пристига една од најзначајните икони...

Иконата на Пресветата Мајка Богородица  во време на иконоборството, дошла на чуден начин сама по морето од правецот на Мала...

Иванов: Јас до сега не видов трговец, продавачка, бербер или кројач да се залага...

Нашата држава е преоптеретена со вработени во администрацијата, од кои, многумина се непродуктивни, вработени по „партиски клуч“. Ги уживаат сите бенефиции,...

Што е важно за оние кои го прележале вирусот, дури и оние кои биле...

Професорот Гери Страдиото е еден од 30.000 доброволци кои добиле експериментална вакцина против коронавирус. Тој ја прими вакцината од компанијата...

Седевме со мажот и на Исидора дури да заспие, а после одевме преку улица...

Исидора Бјелица издивна на 5.август, а нејзиното тело беше крем ирано три дена подоцна, а урната положена во Алејата на...

Успешен крај на потрагата за Ѓорѓи од Тетово – братот Ристо открива како и...

Како што е познато вчера семејството го пријави за исчезнат Ѓорѓи Дервишовски-Гоче, 62 годишник од Тетово и бараше помош од...

(ФОТО) Свадбата за која зборува цел регион: Марко и Јована се решиле за несекојдневен...

Отсекогаш сме сакале да се венчаме во традиционални носии, скапите брендирани костуми не ме привлекуваа, ниту жена ми – венчаницата....