Среде Скопје шестчлено глувонемо семејство преживува со храна од контејнери

Шест членото семејство Демировио живее во напуштените бараки каде студентите по медицина учеа со години.Без струја и вода. Има постојана...

Познатиот наш музичар од болнички кревет со труба порача: Ќе се вратам на музиката

Со музика полесно поминува престојот во болница. Музичарот Неат Велиов кој има 4 децениска кариера со неговиот блех оркестар, се...

Иселувањето придонесе да почнат да се продаваат куќи за 5 илјади евра – еве...

Масовното иселување од балканскиот полуостров изминатите години, придонесе цели села да останат пусти. Освен што се намалува наталитетот, сега почнаа...

Сашо Тасевски: Само туристи од Судан и Јемен би дошле на пастрмајлијада во Штип

Статус на Сашо Тасевски: А бе, меѓу ударните и најдолги прилози на тв вестите ви е факинг ракијада и пастрмајлијада во...

Нора Шаќири ја искара својата другарка Фатиме Фетаи: Тетка ќе стануеш а мене не...

Нора Шаќири, пранешна ТВ водителка и новинар, сега вработена со Министерството за култура, како асистент на заменик Министерот и односи...

Шабан Шаулиќ имал уште еден син во Америка кој му испратил писмо за да...

– Господине Шабан, не знам како да го започнам ова писмо и не знам како да ви се обратам. Ви...

Семејство од Штип си го продаде целиот имот за да ја спасат ќерката, но...

Семејство од Штип си го продаде целиот имот за лекување на болната ќерка. Ќе помогнат ли и граѓаните 60.000 фунти...

Многу често плачам поради тоа што немам дечиња (ВИДЕО)

Живот кој наликува на ролеркостер и кој може да послужи како пример и лекција на помладите генерации. Човек феникс, мултиталент,...

Да ја спасиме МАМА: Вака дечиња од Штип молат за донации за нивната мајка

Шеесет илјади фунти за спас на МАМА. Вака 5-годишната Емили и 8-годишниот Антони, молат за донации неопходни за животocпасувачка опеpaциja...

Напуштена од родителите, живее во куќа од кал: Шестгодишно девојче јаде само маргарин и...

Приказната за шестгодишната Наџа Младеновиќ Билбија од Ниш ја потресе цела Србија, но и регионот. Овие денови таа им се...