Д-р Харис Бабачиќ: Во Македонија минатата година поради вирусот починале 4.500 луѓе повеќе

Еден од најнадежните македонски епидемиолози, кој работи на Каролинска институтот во Шведска, на својот профил на социјалните мрежи ги анализираше...

Ава Керш проговори за Фокус: Пепи Бафтировски сакаше да биде кај што сме ние

Пепи Бафтировски беше еден од најпознатите фолк пејачи на македонската сцена. Се прослави со песната „Сине мој“ која ја снимаше...

Ноне се сликаше во нејзината спална и доби интересни коментари

Пејаачката Ноне Неделковска е сега повлечена од музиката, но е активна на социјалните мрежи и на Инстаграм ја следат повеќе...

Проф. д-р Даниловски со детално објаснување за Д-Димерите

Многумина кои се соочија со пандемискиот вирус, имаат дилеми околу Д-димерите. Оние кои се под лекарски надзор, добиваат совет како...

По сторијата на порталот СДК, нова порака од Кристина, самохрана мајка на 3 деца...

Пред неколку денови, порталот СДК.мк објави сторија за Кристина, самохрана мајка на три деца, која останала без единственото средство за...

Лозано раскажа искрена приказна за Драган Вучиќ

Влатко Лозаноски- Лозано е еден од нашите најпопуларни пејачи, музичка ѕвезда која е омилена на сите. Тој во емисијата Еден...

Војо Цветановски: Докторите беа збунети откако му направија ехо на татко ми – се...

Војо Цветановски е познат пантомимичар, а има завршено на Национална академија за театарска и филмска уметност „Крсто Сарафов“ во Софија. Тој...

Ана Бекута објасни што прави Милутин за да го сака и после 9 години

Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ слават 9 години хармонична и хармонична љубов, а пејачката отворено проговори за нивната врска по...

Во државава треба да има само една ТВ, на што личи ова што го...

Македонската новинарка Валентина Ѓорѓиоска- Парго, често јавно ги критикува состојбите во нашето општество на својот Фејсбук профил. Понесена од лична приказна...

Тој ме потсетува на солзи: Гоце Тодорвски жали само за една работа во животот

Гоце Тодоровски е легендата на македонското глумиште, со многу театарски претстави, Тв улоги, хумористични скечеви зад себе. Во последно време,...