Седми месец сум и носам близначиња, но и покрај тоа, скоро секој ден си...

Сопругот ме теепа иако сум седми месец бремена. Носам близнаци, после шест години обид за забременување. Толку многу...

Жената која проси кај Студентски Гоце Делчев и фраериштата кои се мајтапеа со неа

Статис на Калина Коси: ”На бетонски столб покрај студентскиот Гоце Делчев, сабајлево седеше жена. Потемнета во лицето од валканици, избраздена со...

Ме издаде, отиде пред нас: Брунцлик и останатите колеги се простија од Шабан

На комеморацијата се собрале многу негови колеги, јавни личности и почитувачи на неговата музика, како и неговите деца. „Тешко е да...

Акушерите се фатиле за глава кога ја пораѓале 23 годишната Александра Кимова (ФОТО)

23-годишната Александра Кимова дознала дека чека бебе и била пресреќна. Бременоста се одвивала во ред, но на породувањето и докторите...

На сон и се јавил Свети Григориј и ја упатил што треба да прави...

Во 2005 година Дубравка Делева, од Сушево, била на смртна постела, нејзините најблиски го очекувале најлошото, кога на сон и...

Писмо од печалбар до татковината: Збогум моја љубена Македонијо

Уште 12 дена и збогум моја љубена Македонијо. Тешка е разделбата со Тебе Мајко❤, Роднини,пријатели,другари нема таму, таму е само печалба тешка, ладен...

Водителката на „Практична жена“ искрено за проблемите во бракот

Наташа Павловиќ, водителката на популарната емисија „Практична жена“, веќе неколку години е во брак со српскиот продуцент Предраг Павловиќ. Во едно...

Кога открив дека е женет ми велеше дека се разведува, а потоа сè ми...

Една жена која еднаш и самата била нечија љубовница, после многу години и доживеала да биде изневерена од сопругот и...

Лазар Бараков од народните приказни се пофали со својот нов масер (ФОТО)

Лазар Бараков денес е во седмата деценија од животот, кој како што вели го натерал да работи најразлични работи, а...

Поранешен градоначалник од ДПМНЕ се фали со лак и стрела

Поранешниот градоначалник на Општина Росоман од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Стојанче Лазов, се пофали дека со стрела у.ивал диви свињи. На...