Ќе се мажи ли Спенџарска Јелена? (ВИДЕО)

„Вие нешто сте слушнале, но сте разбрале. Да, ќе има нешто поврзано за свадби. Тоа е 10-иот по ред саем...

Се појавија сигнали од вселената кои се повторуваат на секои 16 дена – се...

Една од најважните карактеристики на мистериозните сигнали од длабоките вселенски простори, односно брзите распрснувања на радио фреквенциите (FRB), е дека...

Се огласи Стефани Панова од Велес која е вработена на крузерот во Јапонија

Една од тројцата вработени на бродот или „затворот на вода“ како што го нарекоа медиумите, бараат итна помош. Додека министерството...

Што мајка си ма ти? Си ме родила ама ти не си мајка –...

Галама здраво. Ќе ви раскажам за мајка ми, за ку чката. Во телефонскиот разговор ме предупредивте да не користам навредливи...

Модерните верници во пост: Не јадат месо, ама ги “јадат” сите околу себе

Последниве дваесетина години и особено последните години, како да стана мода да се држи пост, особено Велигденскиот. Притоа, многумина не знаат...

Ви благодариме д-р Митрев што постоите – бебето Вилијам од безнадежен случај до румени...

Малото бебе Вилијам во нашата клиника дојде речиси веднаш по раѓањето, со возраст од само 15 дена, и тоа како...

Исповед на Рабинот кој ги поминал последните денови со Кирк Даглас

Од филмската легенда Кирк Даглас во петокот се простија семејството и пријателите на гробиштата Мемориален парк Вилиџ Вествуд во Лос...

Тања Царовска: Не е Атиџе родена да ви ги чисти нужниците, дебелогзци едни

Статус на Тања Царовска: ,,Атиџе како хигиеничарка ќе сте ја вработеле. Сте ја слушнале ли како пее? Или не ви е...

Направена е симулација на летот на Коби – последното нешто што го виделе патниците...

Светот особено кошаркарскиот, го оплакува Коби Брајант, а на две недели по неговата трагична см рт на кошаркарот и уште...

Мајка ми ја плати мојата свадба, а после 9 месеци му роди дете на...

“Мајка ми плати 15 000 фунти за мојата свадба од соништата... а потоа дознав дека има бебе од мојот маж”...