Чиракот и сиромашното момче од приказните: Ми недостигаат и тоа многу

Стана препознатлив по бројните улоги како син, чирак, сиромашно момче и многу други кои ги одигра во македонските народни приказни,...

Овчарот од Пухче што сакаше да ја жени Спенџарска, сега сака да биде и...

-Јас поднесов кандидатура за Претседател на Македонија и мислев дека ќе водам лавовска битка со професорката Каракамишева. Во нејзе само...

Новинарката Наташа Мерсовска пред некое време напиша: Благодарам многу, се гледаме за две години

Новинарката на телевизија Сител, Наташа Мерсовска во месец Ноември минатата година доби ќерка. Ова е прво дете за убавата новинарка....

Игор Џамбазов му честита роденден на татко му: Ти си Маестро мој – среќен...

“Денес татко ми Џамбаз полни 80 години. Долго време се мислев што да напишам во таа чест, па ми текна дека...

Ме остави мене, но потоа сакаше и детето да го остави во дом –...

Безброј се примерите за себични и егоистични родители, кои гледајќи го сопствениот интерес, се однесуваат сурово кон сопствената рожба, која...

Николета, мајката на Душко поради стресот со снаата ја напуштила куќата

Во селото Орловац, се наоѓа семејната куќа на Душко Тошиќ, од која мајката на фудбалерот Николета, решила накратко да се...

Зошто на никого не треба да му ги откривате своите планови и желби

Дали имате приметено дека јавноста многу малку знае за животите н богаташите и успешните луѓе. Тие имаа приватни...

После толку години проговори Радмило, сопругот на Силвана Арменулуќ, една од најпопуларните ЕКС-ЈУ пејачки

Познатата пејачка, Силвана Арменулиќ настрада на 10 октомври 1976 година во сообраќајна несреќа на автопатот Белград – Ниш, во близина...

Која е Тета Вегета – жената која го смисли најпопуларниот зачин во Југославија

Професорката Злата Бартл поголем дел од животот била позната како „тета Вегета“. Таа е родена во Долац кај Травник 1920...

Да, постојат сеуште вакви луѓе: Шофер од ЈСП му го врати загубениот паричник на...

Во денешно време на суровост, себичност и егоизам, кога ќе се прочита ваква информација, на човек навистина му заигрува срцето...