Проф. д-р Даниловски со детално објаснување за Д-Димерите

Многумина кои се соочија со пандемискиот вирус, имаат дилеми околу Д-димерите. Оние кои се под лекарски надзор, добиваат совет како...

По сторијата на порталот СДК, нова порака од Кристина, самохрана мајка на 3 деца...

Пред неколку денови, порталот СДК.мк објави сторија за Кристина, самохрана мајка на три деца, која останала без единственото средство за...

Војо Цветановски: Докторите беа збунети откако му направија ехо на татко ми – се...

Војо Цветановски е познат пантомимичар, а има завршено на Национална академија за театарска и филмска уметност „Крсто Сарафов“ во Софија. Тој...

Ана Бекута објасни што прави Милутин за да го сака и после 9 години

Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ слават 9 години хармонична и хармонична љубов, а пејачката отворено проговори за нивната врска по...

Во државава треба да има само една ТВ, на што личи ова што го...

Македонската новинарка Валентина Ѓорѓиоска- Парго, често јавно ги критикува состојбите во нашето општество на својот Фејсбук профил. Понесена од лична приказна...

Тој ме потсетува на солзи: Гоце Тодорвски жали само за една работа во животот

Гоце Тодоровски е легендата на македонското глумиште, со многу театарски претстави, Тв улоги, хумористични скечеви зад себе. Во последно време,...

Во Австралија воведен карантин – Маријана налутено објасни како е навистина во земјата на...

Немаа кој не го памети легендарното музичко дуо, сестрите близначи Маријана и Росана. Сестрите се немаат видено од предминатото лето. Маријана...

Се огласи и братот на Ице Атанасовски, Бранко: Со денови ги молевме да го...

Упокојувањето познатиот саксофонист од Битола, Ице Атанасовски кој беше дел од групата „Модуст“ ја натажи македонската естрада и сите кои...

Се огласи сопругата на познатиот музичар Ице, кој планирал да се пресели во Швајцарија

Веста за упокојувањето на познатиот саксофонист Ице Атанасовски доцна синоќа ја потресе јавноста. Музичарот поч-инал од последици на корона вирус,...

Ребека имаше што да каже за детската серија „Зоки Поки“

Ребека и нејзиниот сопруг Милан Ристески се родители на три сина: Маркијан и Доротеј и Макариј кои се близнаци. Маркијан...