Љубовната приказна на овогодинешните зет и невеста на Галичка свадба

Марина Петровска и Огнен Караѓозовски викендов ќе го кажат судбоносното „ да “  пред неколку илјади посетители од земјава и...

(ФОТО) Јана Стојановска се расоблече на плажа во шести месец од бременоста

Актерката Јана Стојановска која неодамна се омажи за црногорскиот кошаркар Андрија Бојиќ ужива на одмор во Грција. Јана е во...

Родените меѓу 1950 и 1980 да прочитаат – писмото на една генерација

Ова генерациско писмо е вредно за споделување со пријателите и оние од вашата генерација. Иако можеби сте го прочитале, ние...

Љубовта на Инас и Ела ја урна оградата на поделениот град Травник

Оградата ги разделуваше Мешаното средно училиште и Католичкото училиште во босанскиот град Травник. Вчера е урната , откако на социјалните...

Војвотката Кејт Мидлтон конечно откри на што се должи нејзината убавина

Кејт Мидлтон уште од 2011 година кога се омажи со принцот Вилијам не криеше дека за нејзината линија е заслужна...

Банка ви нуди 86.400 евра секој ден – но има два услови

Замислете си секое утро кога ќе се пробудите, една банка на вашата сметка да става 86.400 евра. Еве кои се...

Маја од Скопје покажа дека никогаш не е доцнa: На 51-година стана мајка

Скопјанката Маја Мицевска е eдинствената жена во Македонија која првпат станала мајка на 51 година. Таа денес ја има седумесечната...

Она кога кај сиромавиот се ценкаш, а кај богатиот оставаш бакшиш

Една жена го праша старецот: “Колку ги продаваш јајцата?” Стариот продавач и одговорил: “6 денари јајце, госпоѓо. Таа му рече: “Ќе земам...

Бојана Скендеровски се фотна во поодмината бремeност (ФОТО)

Кон средината на 2017 година, пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровски се оствари во улогата на мајка и на свет...

Мамичке, вети ми дека нема да заминеш од овој свет – кој ќе ме...

Ведра, насмеана, распеана. Така се одвиваше мојот живот се додека тој не реши да си поигра со мене. Од eднаш...