Мајката на Душко Тошиќ, измачена жена – живееле сиромашно (ФОТО)

Српскиот репрезентативец Душко Тошиќ, сопруг на познатата пејачка Јелена Карлеуша пораснал во селото Орловат, во куќа полна љубов и со...

Сестри од педијатрија мислеле дека никој не ги гледа што прават, но една мајка...

Шелби и Џонатан имаат ќерка Софи која моментно се бори за својот живот. Кога двегодишното девојче не се чувствувало добро...

Изумот на Дејан од Битола за чистење снег ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Кога ќе заврне снег, најголем проблем на возачите наутро неговото чистење од автомобилот. Мрзнат раце и се губи многу време....

Утре е строг пост, еден од најстрогите во годината, има и зошто

Во Светата Црква се воспева силата и моќта на Крстот. Се врши крштевање на водата и таа со силата на...

Поранешен градоначалник од ДПМНЕ се фали со лак и стрела

Поранешниот градоначалник на Општина Росоман од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Стојанче Лазов, се пофали дека со стрела у.ивал диви свињи. На...

Мирјана пред две години од Австралија ја раскажа својата приказна – од шамарите на...

Деновиве е актуелен Австралија опен, но пред две години, овој грен д слем турнир го одбележа една Балканка, која освен...

Сите очекуваа палата, а Меган и Хари се пофалија со реновиран амбар (ФОТО)

Кога ќе кажеме кралско семејство, обично помислуваме на раскошни тоалети, дворци, скапи вечери и луксузен живот. Сепак, се чини дека...

Синот на Онур и Шехерезад порасна – сега има 9 години (ФОТО)

Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди...

Утре треба да вртите пита со париче – има голема причина за тоа

Св. Василиј е роден во времето на царот Константин. Уште како некрстен петнаесет години во Атина ги изучуваше философијата, реториката,...

Класика – ја оставил за помлада, а потоа се покајал и се вратил како...

Ова што ќе го прочитате подолу, горе-долу ќе ви биде познато, бидејќи сите сме слушнале, а на некои и им...