Приказната за трите снаи и свекрвата

Родив три сина, сите пораснаа, училиште завршија, се вработија па подоцна се оженија. Основаа семејство и живеат заедно со жените...

Му родив дете на брат ми – најдобрата одлука која сум ја донела

Ешли има две годишни близначки Хоуп и Фејт и синот кој има 4 години Леви. кога слушнала колку нејзиниот брат...

Носи несреќа и баксуз – не им ги давајте своите папучи на гостите

Во новото модерно време, речиси никаде веќе не се собуваат чевлите кога се оди на гости. Експертите советуваат дека ова...

Дарко дојде од Америка, се облече во Дедо Мраз и делеше подароци низ Скопје...

Дарко Јефремов е момчето кое од својот камион правеше пародии на познатиот водител Сергеј Варошлија. Но Дарко деновиве направи нешто...

Тоше Зафиров: Кога му бев обезбедување на Груевски добивав по 1000 честитки за Нова...

Тоше Зафиров, шампионот во бодибилдинг и поранешен дел од обезбедувањето на побегнатиот екс премиер Никола Груевски, со интересна приказна им...

Провинцијалка без влакна на јазикот: Мене уствари не ми треба партнер, сакам само едно...

Срамежливоста во Белград не поминува баш најдобро. Кога си повлечена не доаѓаш до израз во толпата. Прашањето кое се наметнува,...

Ми рече: Ти ќе ми бидеш жена еден ден – е да, ама мајката...

Здраво, би сакала да ви го раскажам мојот проблем и маките во изминативе 5 години, но да не спомнувате имиња...

Бакнете се на полноќ за љубовта да продолжи цела година

Новата година се поврзува со многу суеверија и верувања, за подобра иднина, поголема среќа и пронаоѓање на вистинската љубов… Нова облека:...

Ова веќе иритира – како да им кажам на соседите дека се многу гласни

Во Порта Влае се доселивме пред 15-тина години и многу сме задоволни од населбата. Децата ги пораснавме во...

Седми месец сум и носам близначиња, но и покрај тоа, скоро секој ден си...

Сопругот ме теепа иако сум седми месец бремена. Носам близнаци, после шест години обид за забременување. Толку многу...