Дали е дозволен брак меѓу маж и жена од две различни вери? Одговорот го...

Прашање од читател: Која е разликата меѓу православната и муслиманската вера, и како Господ би гледал на тоа да се склучи...

Цеца разлутена: Се надевам дека гадот ќе скапе во затвор

Вдовицата на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Светлана Ражнатовиќ, искоментирала дека убиецот на Аркан, Добросав Гавриќ ќе биде изречен во Србија од...

Атиџе отиде да направи фризура и потоа трга на пат по Оскарот – еве...

Тимот на „Медена земја“ ги прави последните подготовски пред заминувањето во САД на доделувањето на Оскарите в недела.Главна хероина Атиџе...

Камерон Диаз стана мајка на 48 години

Холивудската глумица Камерон Диаз стана мајка на 48 години. Во брак со Бенџи Меден, Камерoн го доби своето прво дете,...

Двајца млади момци почнале да продаваат стари копачки – сега се дружат со Ракитиќ,...

Класичните ретро копачки секогаш се популарни меѓу ѕвездите на фудбалот, па на двајца другари им тргнал бизнисот преку ноќ. Еден од...

Синот на Војо Стојаноски: Ми беше најдобар пријател, идол и ми остави аманет

Растеше со народната музика и природно ја чувствува и ја интерпретира. Дамјан Стојаноски, синот на легендарниот Војо Стојаноски, направи сериозен...

Животот и болест на дваесет и првиот век

Животот е премногу краток за да го живеете во сон, затоа не сонувајте го, туку живејте го својот сон. Тој...

Северина бара судот да ја почитува желбата на синот со кого сака да живее

Хрватската пејачка Северина Којиќ поднесе две жалби на пресудата на општинскиот граѓански суд кој на познатата пејачка и го одзеде...

Синот на Есма разочаран: Мајко моја, не ти се исполнети желбите

Естрадниот новинар Дуле Мичиќ пренесе статус на еден ид синовите на Есма, Симеон Атанасов: ,,На денешен ден 11.12. пред три години,...

,,Тато не сум добар, чекај ме” – вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ со потресен...

"Не сум добар. Тато чекај ме", рече Роберт Шаулиќ (47), но не кажа од што страда. Роберт живее во Зрењанин, а...