(ВИДЕО) Сите се збунија, а славниот кошаркар остана без зборови кога оваа убавица се...

Кошаркарскиот коментарот и поранешна НБА ѕвезда, Ендрју Гејз, останал без зборови откако камерманот на светското првенство во Кина покажал убава...

Наместо да си игра со децата, ќерка ми му помага на брат ѝ кој...

Сликата од малата Обри (5) како го гали по грбот својот помлад брат Бекет (4), болен од леукемија, додека повраќа...

Имав се’, сега немам ништо, животот ми се распадна…

Имав се’, а сега ништо немам, животот тотално ми се распаѓа, не знам што да правам. Имав сопруга каква што секој...

Кучето ни го дава срцето и љубовта – кога ќе ги оставиме, тие се...

Луѓето ги напуштаат своите миленици секој ден од различни причини. Некои се селат, некои имаат финансиски проблеми, некои имаат бебе,...

Мајка дошла до 140.000 евра откако ги терала здравите деца да глумат ивалиди

Германката Мајке Б. (49), која е обвинета за злоупотребување на штитеникот и измама, ги лажела службите за здравствено осигурување и...

Милијана која се ожени со 74-годишниот Милојко: Плачев на венчавката зошто моите родители не...

По првата брачна ноќ , 21 годишната Милијана раскажува како си поминала со 74- годишниот младоженец Милојко , со кого...

,,Ни мање, ни више”: Амди Бајрам правеше веридба за внуката, го забавуваа Џеј и...

Македонскиот политичар и пратеник Амди Бајрам во скопскиот хотел „Александар Палас“ правеше веридба за внуката, објави „Скопје1“. На забавата специјални...

(ВИДЕО) Само весело: Жбогар се фати на орото и заигра на „Македонско девојче“

Евроамбасадорот Самуел Жбогар на денешната прослава по повод Денот на независноста заигра оро со граѓаните. Песната „Македонско девојче“ која ја пееше...

Една од водителките во телевизијата на Боки 13: Ме извади низ прозор и ме...

Потресна животна приказна, раскажа новинарката Анета Кочишки, автор и водител на емисијата „Лица “ на сега веќе згаснатата 1 ТВ....

Милојко рипна во тавче – половина век помладата невеста го фрли бидермаерот, а потоа...

Кога Милијана го изговори своето судбинско „да“ на момент се подзасрами, но потоа го турна младоженецот кој стоеше гордо кога...