Три пати за малку ќе си заминев од овој свет: Водителката од „Пинк“ се...

Водителката Деа Ѓурѓевиќ доживеа несреќа пред две години, кога автобусот и ја откина раката. Деа на 7 фдевруари во 2019 година,...

Лидија Кочовска заборави на пандемијата и се опушти со другарките: Едвај чекам пак

Лидија Кочовска важи за еден од најдобрите женски вокали кај нас. Лидија нема снимено многу песни, но тие што ги...

Познатиот актер од „Зоне Замфирова“ jа покажа жена му – вистинска убавица (ФОТО)

Големиот српски актер Небојша Глоговац поч ина на 9. февруари 2018 година, а Никола неговиот другар и колега, Никола Ѓуричко,...

Народот никогаш нема да ги заборави тројцата великани – на Пепи не му се...

Од осамостојувањето до денес, народот ги пее песните на тројцата великани кои не се повеќе меѓу нас, Гоце Николовски, Војо...

Ќе биде радост – многумина ќе имаат можност да преспијат во креветот на Наташа...

Како што пишуваа српските медиуми минатот лето, пејачката Наташа Беквалац кoја ја нарекуваат барбиката од Нови Сад, одлучила својот луксузен...

Внуката на најпознатата баба од Бугарија проговори за непознати детали и откри дека го...

Вангелија Пандева Димитрова попозната како Баба Ван ѓа e е родена на 31 јануари 1911 во Струмица, а се упокои...

Сестрата на Натали, Радица објави семејни фотографии, има специјален повод за тоа

Д- р Радица Грубовиќ- Растворцева е постарата сестра на Натали Грубовиќ, познатата лото и бинго девојка и модел, сега специјалист...

Ѓорѓи Колозов месецов ќе наполнеше 74 години, испливаа необјавени детали за него

Легендарниот актер Ѓорѓи Колозов за многумина ќе остане еден од македонските најголеми мудреци, најмногу поради улогите што ги толкуваше во...

Ми пишуваат дека човек како мене не заслужува да живее – Ивона добила вакви...

Пејачката Ивона Јовановиќ има прекрасен глас и интересен имиџ, а тоа го докажа и во натпреварот „Ѕвездите на гранд“, особено...

Михаил ѝ изјави љубов, Татјана за малку ќе се расплачеше: И јас те сакам

Татјана Стојановска е една од нашите најпознати и најдобри ТВ презентерки, жена која го негува литературниот македонски јазик и е...