Татјана Стојановска предупредува: Отворајте очи, на Скопскиот аеродром за малку ќе ми земеа 500...

Популарнаста презентерка Татјана Стојановска, на својот Фејсбук профил напиша статус за тоа што го доживеала на скопскиот аеродром и им...

Спиеш ли мирно? Додека јас црнчев во Германија, си фатила друг! Срцето ми го...

Наш редовен читател ни испрати писмо, многу емотивно и љубовно, упатено кон неговата сопруга која после 15 години брак го...

Малкумина знаат дека Владе Дивац има посвоено ќерка – сега таа сака да ги...

Прославениот кошаркар Владе Дивац никогаш не криел дека покрај своите две биолошки деца, Лука и Матија, ја има и посвоената...

Сите Канадери од светот да се испратат, нема да помогнат во Сибир – затоа,...

Статус на Ненад Рафајловски: ,,До сега видов многу објави во кои покрај жалењето и солидаризирањето со настраданата природа и животните...

Најновиот летен тренд меѓу жените, празник за машки очи – обратно бикини (ФОТО)

Најновиот хит меѓу убавиците на Инстаграм е „обратно бикини“, а штом ќе погледнете како изгледа и како им стои, сè...

Весна Бејби нервозна – распали по Боки, по влада, по сè

Статус на Весна Петрушевска: ,,знаете што најмногу ме загрижува, ме поразува како човек во целата оваа сага “Рекет”...да смислиш како...

,,Провинцијалката” која со својот текст ги растури Скопјанки и Скопјани

Јас „ПРОВИНЦИЈАЛКАТА“ дојдов во најголемата, најмодернизираната провинција СКОПЈЕ. Со точно претходнопоставени цели, цели точно скоцкани во главата со намера за...

Во близина на Скопје се појави новата Баба Ванѓа – се вика Марина, луѓето...

Во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, секојдневно пристигнуваат луѓе од цел Балкан, со надеж дека ќе ги прегледа...

Јоци: Лани на овој ден у кафанче се објаснив со една на која сум...

Јорданка Ивановска Јоци: ,,Лани, на овој ден. Седиме у кафанче, ја, Мими, Елка. Една жена излезе, и еве ти ја...

Си ја пронајде сродната душа – водителката на Гранд со десет години помлад

Водителката на Гранд, Драгана Катиќ, е во врска со десет години помлад бизнисмен, но својата љубовна врска ја крие од...