Мирјана пред две години од Австралија ја раскажа својата приказна – од шамарите на...

Деновиве е актуелен Австралија опен, но пред две години, овој грен д слем турнир го одбележа една Балканка, која освен...

Сите очекуваа палата, а Меган и Хари се пофалија со реновиран амбар (ФОТО)

Кога ќе кажеме кралско семејство, обично помислуваме на раскошни тоалети, дворци, скапи вечери и луксузен живот. Сепак, се чини дека...

Синот на Онур и Шехерезад порасна – сега има 9 години (ФОТО)

Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди...

Утре треба да вртите пита со париче – има голема причина за тоа

Св. Василиј е роден во времето на царот Константин. Уште како некрстен петнаесет години во Атина ги изучуваше философијата, реториката,...

Класика – ја оставил за помлада, а потоа се покајал и се вратил како...

Ова што ќе го прочитате подолу, горе-долу ќе ви биде познато, бидејќи сите сме слушнале, а на некои и им...

Приказната за трите снаи и свекрвата

Родив три сина, сите пораснаа, училиште завршија, се вработија па подоцна се оженија. Основаа семејство и живеат заедно со жените...

Му родив дете на брат ми – најдобрата одлука која сум ја донела

Ешли има две годишни близначки Хоуп и Фејт и синот кој има 4 години Леви. кога слушнала колку нејзиниот брат...

Носи несреќа и баксуз – не им ги давајте своите папучи на гостите

Во новото модерно време, речиси никаде веќе не се собуваат чевлите кога се оди на гости. Експертите советуваат дека ова...

Дарко дојде од Америка, се облече во Дедо Мраз и делеше подароци низ Скопје...

Дарко Јефремов е момчето кое од својот камион правеше пародии на познатиот водител Сергеј Варошлија. Но Дарко деновиве направи нешто...

Тоше Зафиров: Кога му бев обезбедување на Груевски добивав по 1000 честитки за Нова...

Тоше Зафиров, шампионот во бодибилдинг и поранешен дел од обезбедувањето на побегнатиот екс премиер Никола Груевски, со интересна приказна им...