Знаци дека куќата ви е преполна со магии

Од негативна енергија човек може да се чувствува лошо иако лекарските наоди укажуваат дека се’ е во ред и дека...

Филмски грабеж на 1.5 милиони евра од блиндирано возило – еден од разбојниците убиен

Доцна попладнево во близина на Меѓународниот аеродром во Тирана ограбено е блиндирано возило кое транспортирало пари на банка од Тирана. Според...

Како да им кажам на комшиите дека многу викаат кога водат љубов – деца...

Во Порта Влае се доселивме пред 15-тина години и многу сме задоволни од населбата. Децата ги пораснавме во ова релативно...

Поради експлицитни сцени тргнато видеото на синот на Брена од Јутјуб

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, пред три дена доживеа непријатност кога неговиот спот беше тргнат од Јутјуб поради експлицитни...

Сопругата Весна откри непознати детали од животот на Оливер Драгојевиќ

Весна Драгојевиќ, сопругата на покојниот пејач Оливер Драгојевиќ го дала првото интервју откако останала без сопругот, кој почина после тешката...

И по падот од кровот на зграда давала знаци на живот – соседите со...

Ива Мамутовиќ (19), која трагично настрада откако падна од зграда во Ниш, неколку минути после падот давала знаци на живот,...

Приватна снимка од Шабан пред да загине: Кога тргнав Цвето (ВИДЕО)

Силни емоции предизвикува секоја песна која ќе се објави од кралот на народната музика во поранешните Југословенски простори....

Наместо со мене, парите ги броеше со мајка му – нормално беше да го...

Оваа млада девојка од Белград, остана бремена од своето момче, одлучија да направат свадба, а потоа следува нејзиниот пекол. Ова...

Фотката со пијаниот поп кој се вози на трактор до ковчег достигна милионски прегледи

Фотографијата од погреб во селото Друговац, општина Смедерево едноставно експлодираше на социјалните мрежи. Приказната за свештеникот Ненад Обрадовиќ (65) стана...

Од првичните 6, сега возачот кој ја прегази Фросина ќе лежи 3 години затвор

Апелациониот суд ја намали казната на 3 години затвор за 29-годишниот Љубиша Видојковиќ, кој во април 2015 година, на пешачки...