Голема зимска љубов за пет хороскопски знаци

Бик: За време на јануари и февруари, среќата ќе игра клучна улога во вашиот љубовен живот. Луѓето што ќе ги...

Провинцијалка без влакна на јазикот: Мене уствари не ми треба партнер, сакам само едно...

Срамежливоста во Белград не поминува баш најдобро. Кога си повлечена не доаѓаш до израз во толпата. Прашањето кое се наметнува,...

Ми рече: Ти ќе ми бидеш жена еден ден – е да, ама мајката...

Здраво, би сакала да ви го раскажам мојот проблем и маките во изминативе 5 години, но да не спомнувате имиња...

Спектакуларен дочек на Новата 2019 на плоштадот во Скопје (ФОТО)

Со спектакуларен огномет и хитовите на Парни Ваљак, Скопјани во Винтерленд на плоштад Македонија ја испратија старата и...

ФОКУС: Груевски е сместен во соба од 500 евра од вечер, во луксузен хотел...

Пред неколку дена се разреши мистеријата околу тоа каде во Будимпешта престојува побегнатиот екс премиер Никола Груевски, откако беше обавена...

Како слават Нова Година Американците

Додека Американците и остатокот од светот се збогуваат од 2018-та и ја чекаат 2019-та година, ви доловуваме одредени настани и...

Шилегов исвиркан на плоштад за нова година

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов кого што провладините медиуми на последниот ден од 2018 го прогласија за градоначалник на годината...

Бакнете се на полноќ за љубовта да продолжи цела година

Новата година се поврзува со многу суеверија и верувања, за подобра иднина, поголема среќа и пронаоѓање на вистинската љубов… Нова облека:...

Баксузлии родени, баксуз и ќе си останат – овие три хороскопи

Девица :Претставниците на овој знак умеат да ги решаваат проблемите на блиските, но многу ретко стигнуваат до решавање...

Марјана ја покажа елката однапред, ама и отпозади

Пред Нова Година сите сакаат да имаат убаво накитена елка… и децата и возрасните и обичните граѓани и...