ЕПА БРАВО ЗА ОВА: Евроамбасадорот Жбогар заигра на ,,Македонско девојче” (ВИДЕО)

Евроамбасадорот Самуел Жбогар беше еден од гостите денеска на прославата на 8 Септември – Денот на независноста, која под мотото...

Ова што го јаде Лепа Брена го јаде за вечера вие не би го...

Иако е на прагот на седмата деценија од животот, Лепа Брена и денес изгледа подеднакво згодно како и пред некоја...

Елена Велевска: Безобразно ќе биде да се фалам колку заработувам кога во Македонија просечна...

Минатата и оваа година на фолк-пејачката Елена Велевска и поминаа работно со многу настапи, но и турбулентно, со многу пресвртници...

(ВИДЕО) Само весело: Жбогар се фати на орото и заигра на „Македонско девојче“

Евроамбасадорот Самуел Жбогар на денешната прослава по повод Денот на независноста заигра оро со граѓаните. Песната „Македонско девојче“ која ја пееше...

Една од водителките во телевизијата на Боки 13: Ме извади низ прозор и ме...

Потресна животна приказна, раскажа новинарката Анета Кочишки, автор и водител на емисијата „Лица “ на сега веќе згаснатата 1 ТВ....

Гевгеличанка (24) ја тепала баба си, а откако интервенирала полицајка започнал вистинскиот пекол за...

На 07.09.2019 во 12:00 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка. Полицајката интервенирала по...

Голем пожар на ,,Краците” во Грција – засега нема информација дали се загрозени Македонци

Во централниот дел на Ситонија, на вториот крак на Халкидики, попладнево изби шумски пожар, во кој интервенираат 23 пожарникари со...

Милојко рипна во тавче – половина век помладата невеста го фрли бидермаерот, а потоа...

Кога Милијана го изговори своето судбинско „да“ на момент се подзасрами, но потоа го турна младоженецот кој стоеше гордо кога...

Навечер станував да проверам дали дише – потресна исповед на дечкото на починатата манекенка

Познатата српска манекенка Дијана Милојковиќ неодамна ја загуби битката со ракот и почина на само 33 годишна возраст, а овој...

Снеже Велков тоа го практикува 3 пати неделно (ФОТО)

Македонската ТВ водителка Снеже велков е позната и како посветена пилатес инструкторка. Покрај љубовта со камерите, згодната Снеже речиси секојдневно...