Патник од автобусот: На возачот му се блокира воланот, му помагав да го исправиме

Вчера се случи можеби најголемата сообраќајка во поновата Македонска историја, во која настрадаа четиринаесет луѓе. По спасувањето на преживеаните и...

Жената која проси кај Студентски Гоце Делчев и фраериштата кои се мајтапеа со неа

Статис на Калина Коси: ”На бетонски столб покрај студентскиот Гоце Делчев, сабајлево седеше жена. Потемнета во лицето од валканици, избраздена со...

Карлеуша по долго молчење се обрати со соопштение на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Последниот месец актуелна тема во сите медиуми во регионот беше наводната порно афера на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер, Огњен...

Стојко од Чучер е еден од ретките кои излезе читав од Титтаник

Стојко Додоловски е единствениот Македонец кој го преживеа Титаник на 15 април 1912 година. Стојко е роден во 1896 година во...

Се појави нова фотка од Јелена, но и изјава од Врањеш

-Почитувани, веднаш да ви кажам дека би испаднал џентлмен и не би потегнал вакви потези, доколку не бев изложен на...

Проговори сопругата на прерано заминатиот актер Бранко Ѓорчев

Познатата ТВ-презентерка Гордана Ѓорчева  ја отвори душата и искрено проговори за најтешките моменти. За она што досега молчеше, конечно собра...

Лепа Брена го покажа луксузот на својот дом (ФОТО+ ВИДЕО)

Фолк ѕвездата вчера се врати од одморот на Бора Бора каде уживаше по австралиската турнеја заедно со својот син Стефан....

Синот на Марк од “Брза кујна” е негова копија (ФОТО)

Марк де Јонг има македонско потекло, но со години живеел во Брисел каде по големиот земјотрес во Скопје се преселило...

Америка не е тоа што беше – сега е подобро од порано

Драги мои пријатели од Галама. Во Њу Џерси и околината на Њујорк, живеам веќе дваесет години. По првите години на...

Дури ни Карлеуша не остана рамнодушна – во новата сезона Македонка растури на Sвездите...

Во последното издание на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и дваесет годишината Сања Тодоровиќ од Скопје. Во првиот круг на музичкото шоу...