„Чистка“ и во Чаир: Се отстрануваат и терасите во Старата Скопска Чаршија

Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија,...

(ВИДЕО) Струмичани утрово во 5 часот со блокада: Рудникот нема да помине никогаш

Соопштение од Здрава Котлина: Денес во 05:00 на падините на планината Огражден група активисти со жив ѕид и моторни возила го...

Каракамишева пак и врати на Најчевска: Жено, ти си во втор пубертет – мешаш...

Статус на Тања Каракамишева: ,,Гордата граѓанка на РСМ се почувствувала понижена од јавната употреба на терминот "северџан/ка" и од статусот балерина...

Љубчо Георгиевски: Бугарски учители биле и Дамјан Груев, Ѓорче Петров, Пере Тошев, Никола Карев

Статус на Љубчо Георгиевски: Денес е годишнина од стрелањето во Ваташа и сите портали го објавуваат. Вчера беше годишнина од почетокот...

(ВИДЕО) Нацоски: Со ова мое видео сакам да ги потсетам бугарските националисти

Статус на македонски оперски пејач и веројатно најдобриот македонски тенор Благој Нацоски: Деновиве ги читам изјавите на бугарските националисти во врска...

(ФОТО) И Заев како Пендаровски – леташе со комерцијален лет меѓу граѓаните

Претседателот на Владата, Зоран Заев вчера во Австрија се сретна со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан. На...

Тричковски: А каде е Гоце Делчев – што ако Димитров ни пратил коски од...

Статус на Бранко Тричковски: А што ако Димитров ни пратил коски од некој лав. Или коњ. Или од некој турски војник,...

Изгласана автономија на Македонците во Албанија

Федералната унија на европските националности (ФУЕН) на 64. Конгрес што се одржува во словачкиот главен град Братислава, едногласно усвои Резолуција...

Ердоган доаѓа во Македонија за да ја отвори спорната џамија

Вратите на Али пашината џамија отворени за амбасадорката на Република Турција во нашата држава , нејзиниот тим како и...

Груевски му одговори на Заев: Вистината ја знаеш – заминав многу лесно и едноставно

Статус на Никола Груевски: ХАЈ ГУДБАЈ Нашиот премиер деновиве е ептен ХАЈ 😎 Најави човекот уште пред една година, откако започна фамилијарен бизнис...