Во кафаната ,,Старо Буре” не служат Грчка салата – туку само Јужно Македонска

Младен Јаневски на својот твитер профил објавил слика која како што вели тој душата му ја исполнила. Во менито на познатата...

Јоци: Животот нит дојде, нит па наминува во Македонија

Статус на Јорданка Ивановска Јоци: ,,Србиве отворија денеска нов автопат, пред месец дена Макрон држеше говор на српски среде Белград, а...

Можно е Катица Јанева да ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубески од случајот...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од случајот „Титаник...

Пејачката Ања Ветерова се фати за црево и почна да се прска (ВИДЕО)

Пејачката Ања Ветерова ужива во летото и и годините. Деновиве го прослави 20-иот роденден на Халкидики, зашто летово речиси е...

Отворено писмо од таткото на Марко Пејчиновски, детето кое го преплива Охридско езеро

„Ќе пливам за децата со ретки болести. Оваа година целта ќе биде многу голема и тешка, но со Ваша подршка,...

Газда на ресторан на море во Албанија нападнал туристи (ВИДЕО)

Албанската телевизија „Репорт“ објави екслузивно видео снимено од шпански турсти, кога сопственик на угостителски објект во Порто Палермо, кај Химара,...

Искрена изјава – Колку троши за гардероба Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски за себеси вели дека не е моден фанатик и никогаш не бил роб на брендовите. „ Не сум...

Гори Пинтија – пожарникарите се обидуваат да го стават огнот под контрола

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се...

Марија Шерифовиќ ја снимаше Џејла Рамовиќ додека спие на плажа, а со еден потег...

Марија Шерифовиќ (34) и Џејла Рамовиќ (17), победничката во минатата сезона на „Sвездите на Гранд“, поминуваат многу време заедно, па...

Стоилковски до Костадинов: Дали твои интимни материјали има на мобилниот на осомничен за Рекет

Портпаролот на опозицијата Наум Стоилковски го прашува својот колега од СДСМ дали на мобилен телефон на еден од осомничените во...