Прес 24: Не за едно, Боки 13 ќе одговара за дури три дела

Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција води 3 истражни постапки за осомничениот Бојан Јовановски, дознава Пресс24 од извори во...

(ВИДЕО) Брза помош пристигна итно во судот, докторите трчаа – Боки 13 изнесен на...

Првоосомничениот за „Рекет“ Бојан Јовановски- Боки 13 дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ пред обвинителката...