Пасошот на Македонија подобар од оној на Русија, но и Турција

На најновиот ранкинг на пасоши според „Henley and partners“, македонскиот пасош е рангиран на 42 позиција во оваа 2019 година. Патната...

Ќе ве наежи она што секое утро го прави вдовицата на Шабан Шаулиќ

Откако на 17 февруари во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ семејството е завиено во црно. Неговите...

(ФОТО) Кили стана дедо – неговата ќерка се омажи со Еквадорец

Јоана Деан По Христова (25), ќерката на Гордана Деан Поп Христова и македонскиот актер Кирил Поп Христов се омажи во...

(ВИДЕО) Американки ја пејат „Ој,Јано, Јано“ -звучи неверојатно

Членови на американскиот Институт за фолклорна уметност од Питсбург, Пенсилванија, ја изведуваат македонската песна „Ој, Јано, Јано“. Нивната преработка е нешто...

Најмладиот милионер во Македонија има 15 години – познато како ги направил парите

Петнаесетгодишник е најмладиот милионер во земјава за 2017 година. Тој остварил доход од над 16.339 евра, а исто толку остварил...

Панчо најави: Тоа ќе биде спот со најмногу голотија – во главна улога Накова...

За новата песна со наслов „Ромео и Јулија“, дуото ДНК деновиве снима уште еден провокативен спот. Панчо и Андреј најавија...

Училиштата ширум Македонија забрзано се празнат: Секој месец ни заминува по некое дете во...

Бројни се македонските училишта од каде децата се испишуваат, и заминуваат во странство заедно со родителите. Дел од учениците веќе заминале,...

На Милјана не и бил прв Милојко – претходно била со друг дедо

Милијана Богдановиќ во моментов е една од најпознатите девојки во Србија. Таа има 21 година и ќе се мажи за...

Татко му беше претседател на државата – а тој се откажа од албанското...

Синот на поранешниот албански претседател Бујар Нишани се откажа од албанското државјанство. – Ерсилио Бујар Нишани од 18 март повеќе не...

(ФОТО) Боки 13 со својот стајлинг не остави никој рамнодушен: Ова беше тешка и...

Со оглед на сите ангажмани на добитникот на ова признание, по кои секако е познат на јавноста, тој е и...