Цеца вчера ја изненадија со роденденска прослава – дали овој подарок е од некое...

Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави 46-от роденден, а ќерката Анастасија и  нејзината сестра Лидија,  направија изненадувачка забава. Како што пишуваат српските...

Најчевска и врати на Каракамишева: Ти голема бела птицо не ни разбираш за што...

Професорката Мирјана Најчевска и врати на колешката Тања Каракамишева по пат на статус: Каракамишева, јас за тебе сум професорката Најчевска. Ти драга...

Цел живот работела за да преживее: Решила да се исели и за 8 месеци...

Ако Македонците се иселуваат претежно во Германија, ситуацијата во Хрватска не е ништо посјајно, со разлика на тоа што нивните...

Македонците ќе можат брзо како никогаш до сега до бугарски документи, но ќе има...

Пратениците на ВМРО објавија нова законска иницијатива, што предвидува воведување на нов личен документ за луѓето со бугарско потекло, кои...

Едно од омилените летувалишта на Македонците во пламен

Шума и сува трева горат во реонот на Каламици, на вториот крак на Халкидики – Ситонија во Грција, а пожарот...

Зад секој успешен маж, стои жена – приказната за човекот кој препливал река со...

Некаде во Америка, еден милјардер рекол дека ќе му даде 5 милиони долари награда на секој кој ќе успее да...

Се огласи и газдата на локалот: Не го избркав Алиоски – дојде до недоразбирање

Оливер Николоски, еден од сопствениците на ресторанот „Ла Страда“ негира дека од неговиот ресторан вчера биле избркани македонскиот репрезентативец Езџан...

Савески: Ова ми е наградата за тоа што не им слугувам на СДСМ-ДПМНЕ-ДУИ

Здравко Савески од Левица со статус: Испогазија се' поврзано со Шарената, ама мене очигледно мислат да ме влечкаат по судови до...

Тричковски: Македонија никогаш нема да биде чиста додека не се исчисти од клетите Македонци

Статус на Бранко Тричковски: Никогаш не сум го гледал Алиовски во репрезентацијата на Северна Македонија затоа што не ми се гледа...

Газда доста ми е од работа за празници, и јас сакам како тебе на...

До редакцијата на Галама пристигна писмо од еден наш читател кој за јавноста сакаше да остане анонимен. Тој беше мошне...