Дневен хороскоп за Четврток – првиот работен ден во Новата година

Овен (21.03 – 20.04) Работата со странци за вас е голем предизвик и едвај чекате да се слушнете со оние...

Интервју со Дарко, камионџијата од Америка кој излезе “ПОСЕРГЕЈ” од Сергеј

Дарко Јефремов е Македонец кој живее и работи во Америка. Јавноста кај нас го запозна про крајот од мината година,...

Сандра Африка му пееше на увце на Шенки Версаче од Арачиново, а тој и...

На Фејсбук кружи снимка на која пејачката Сандра Африка пее: „Еј Ше(н)ки, Ше(н)ки, тако ти Алаха“, додека споменатиот македонски Албанец,...

Дарко дојде од Америка, се облече во Дедо Мраз и делеше подароци низ Скопје...

Дарко Јефремов е момчето кое од својот камион правеше пародии на познатиот водител Сергеј Варошлија. Но Дарко деновиве направи нешто...

Бајага во живо го отера кај што не треба репортерот на ТВ Прва (ВИДЕО)

Во новогодишната ноќ во многу градови се славеше до рано утрото. Така беше и во Белград, каде бројни кафулиња, клубови,...

Тоше Зафиров: Кога му бев обезбедување на Груевски добивав по 1000 честитки за Нова...

Тоше Зафиров, шампионот во бодибилдинг и поранешен дел од обезбедувањето на побегнатиот екс премиер Никола Груевски, со интересна приказна им...

Аца Лукас: Мојата бивша е многу горда жена, мислам дека нема да ми бара...

Браковите на познатите најпрво личат на бајки, но кога ќе дојде нивниот крај, а поради медиумскиот интерес, се...

Голема зимска љубов за пет хороскопски знаци

Бик: За време на јануари и февруари, среќата ќе игра клучна улога во вашиот љубовен живот. Луѓето што ќе ги...

Провинцијалка без влакна на јазикот: Мене уствари не ми треба партнер, сакам само едно...

Срамежливоста во Белград не поминува баш најдобро. Кога си повлечена не доаѓаш до израз во толпата. Прашањето кое се наметнува,...

Ми рече: Ти ќе ми бидеш жена еден ден – е да, ама мајката...

Здраво, би сакала да ви го раскажам мојот проблем и маките во изминативе 5 години, но да не спомнувате имиња...