Утре треба да вртите пита со париче – има голема причина за тоа

Св. Василиј е роден во времето на царот Константин. Уште како некрстен петнаесет години во Атина ги изучуваше философијата, реториката,...

Како од фотокопир – вонбрачниот син на Хари Мата Хари (ФОТО)

Босанскиот пејач Хари Варешановиќ, основач на групата „Хари Мата Хари“, минатата година го ожени својот вонбрачен син, Мак. Дваесет и...

Милица Тодоровиќ ќе рипа во тавче: Ќе има брак и деца

Милица Тодоровиќ и Милпш Пауновиќ уживаат во својата хармонична врска, а како што вели пејачката се почесто разговараат за брак ...

Класика – ја оставил за помлада, а потоа се покајал и се вратил како...

Ова што ќе го прочитате подолу, горе-долу ќе ви биде познато, бидејќи сите сме слушнале, а на некои и им...

Карлеуша: Пукнете од мака, не се разведувам

Јелена Карлеуша открива дека нејзините ќерки Ника и Атина, како и нејзината мајка Дивна, која боледува од рак на белите...

Јелена Јованова после три години објави фотки од свадбата

Македонска театарска, филмска и телевизиска актерка Јелена Јованова, независно дали е во улогата на Јелена од Драчево, Милена од „На...

Карлеуша објави фото и порача: Со мојот брак е сè во ред вие лоши...

Sвездите од естрадата се најчесто "отрпнати" и не реагираат на шпекулациите кои ги шират медиумите, околу невните наводни...

Приказната за трите снаи и свекрвата

Родив три сина, сите пораснаа, училиште завршија, се вработија па подоцна се оженија. Основаа семејство и живеат заедно со жените...

Му родив дете на брат ми – најдобрата одлука која сум ја донела

Ешли има две годишни близначки Хоуп и Фејт и синот кој има 4 години Леви. кога слушнала колку нејзиниот брат...

ХОРОСКОП: Два знаци ги чека нешто посебно овој викенд

Стрелец Со доста сложени случаи ќе треба да се занимавате викендот. Придржувајте се на правилата и следете ги воспоставените практики. Не...