Игор Џамбазов му честита роденден на татко му: Ти си Маестро мој – среќен...

“Денес татко ми Џамбаз полни 80 години. Долго време се мислев што да напишам во таа чест, па ми текна дека...

Вики Миљковиќ искрено проговори каков е Саша Поповиќ како директор

Една од најгледаните емисии на нашите телевизии, музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ немаше да биде толку возбудлива и интересна, да...

(ВИДЕО) Зошто вака? Јелена Керлеуша боса по папучи снимена на аеродром на пат за...

Многумина се прашуваат дали после сè што се случи, Јелена е во ред со нервите. По огромниот успех на првото...

Емина Јаховиќ ги разреши дилемите дали е трудна (ФОТО)

Емина Јаховиќ по разводот со Мустафа Сандал започна врска со трускиот милијардер Садетин Саран. Откако таа призна дека е во...

Фолкерот Ташко е најбаран пејач од Македонците во Шведска

По низата бројни работни ангажмани фолкерот Ташко Каранфиловски во овој период најавува крток одмор, за веднаш потоа да продолжи со...

Ме остави мене, но потоа сакаше и детето да го остави во дом –...

Безброј се примерите за себични и егоистични родители, кои гледајќи го сопствениот интерес, се однесуваат сурово кон сопствената рожба, која...

Брена и Бобо уживаат на Бали (ФОТО)

Српската пејачка Лепа Брена максимално го користи одморот на Бора Бора, атрактивната дестинација каде што периодов престојува со нејзиното семејство. Тропскиот...

Николета, мајката на Душко поради стресот со снаата ја напуштила куќата

Во селото Орловац, се наоѓа семејната куќа на Душко Тошиќ, од која мајката на фудбалерот Николета, решила накратко да се...

Зошто на никого не треба да му ги откривате своите планови и желби

Дали имате приметено дека јавноста многу малку знае за животите н богаташите и успешните луѓе. Тие имаа приватни...

Следните два дена на некого ќе му се исполни сонот – Викенд хороскоп

Овен: Избрзани сте и премногу емотивни. Желбата ви да направите се за кратко време. Ориентирајте ги напорите кон секојдневните обврски...