Германски новинар кон Ноле: Омразен Џоковичу, тебе никој не те сака, а ќе ти...

Колумнистот на германскиот „Bild“, Франц Јозеф Вагнер, напишал колумна посветена на Новак Ѓоковиќ по финалето на Вимблдон и го шокирал...

Пандов: Конечно дочекавме

Статус на Александар Пандов: Со полно право народот си го поставува прашањето, има ли невина во оваа црна тројка? Конечно дочекавме, утре...