Епа браво – Мими Велевска во Австралија настапи со Кејти Пери

Пејачката и диџеј Мими Велевска, од Мелбурн, полека но сигурно ја освојува Австралија. Таа веќе неколку години е...

Oмилената дестинација на Балканската дијаспора е Шведска, стартната плата е висока

Човек кој ја напушти БиХ пред околу две децении и моментално работи и живее во Шведска во една...

Ова веќе иритира – како да им кажам на соседите дека се многу гласни

Во Порта Влае се доселивме пред 15-тина години и многу сме задоволни од населбата. Децата ги пораснавме во...

Седми месец сум и носам близначиња, но и покрај тоа, скоро секој ден си...

Сопругот ме теепа иако сум седми месец бремена. Носам близнаци, после шест години обид за забременување. Толку многу...

Ако има Бог, го молам да му врати на татко ми за сè што...

Здраво, имам 16 години и живеам со мајка ми во едно мало станче. Татко ми нè напушти пред...

Безброј падови и проблеми со парите во 2019 за еден хороскоп

Хороскопот за Стрелец покажува дека 2019 година ќе му биде полна со ведрина. Не се исклучува можноста да...

Пукна тиквата и кај кумата – по Дарко Лазиќ се разведува и Андреа Цекиќ

Кумата на Дарко Лазиќ, Андреана Цекиќ која пред две годни се омажи за долгогодишното момче Иван Младеновиќ сега...

Кое е вистинското име на Миле Китиќ

Пејачот има низа хитови кои сите ги сакаат и пејат, но сепак никој не знае кое е неговото...

Првата недела од Јануари многу важна за три хороскопи

Овен: Кога станува збор за вашето расположение неделава, нема сомнеж дека ќе биде на највисоко ниво. Едноставно, оваа...

Популарната водителка пред еден месец го прослави својот роденден – свеќите на тортата покажаа...

Татјана Стојановска имаме прилика да ја гледаме како презентерка на Канал 5 телевизија каде што има задача да...