Марија Шерифовиќ открива кој ја опсипува со љубов

Марија Шерифовиќ многу ретко зборува за својот приватен живот, но сега по долго време одлучи да  проговори за својот емотивен...

Ерик Фокс си најде нова Симона Поповска – се вика Кристина и е авион...

Радиоводителот Ерик Фокс со години својата популарност ја гради преку своите радиоизданија на брановите на најслушаното радио во македонија, Антена...

Кога е најдобриот момент да се купи авионски билет – колку денови пред лет

Да се најде евтин лет може да биде предизвик. Така, доколку купите прерано може да платите повеќе. Чекајте повеќе и...

(ФОТО) Дали со ова Карлеуша му ја затна муцката на Врањеш – засекогаш?

Изминатите неколку денови, сапуницата "Карлеуша" продолжи со информации дека нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, си ги зел двете ќерки и заминал...

На Балканот нема маж што не “лета” по Сања Кужет – но еве што...

Водителката на популарната музичка емисија “Ѕвездите на Гранд”, Сања Кужет, пред 12 години се обиде да се проба на филмското...

Дали ќе настапам како Северна или ФИРОМ не ми е важно – битно ние...

Краен рок за предавање на нумерата со која ќе настапи Тамара Тодевска е 11-ти мај, но од МРТ најавуваат дека...

(ФОТО) Ќерката на Лукас, вистинска “лепојка” која Аца ја вработил во Гранд

Аца Лукас има четири деца. Од првиот брак со Светлана Вуксановиќ го има синот Лазар и ќерка Миљана, од бракот...

Игор Џамбазов му честита роденден на татко му: Ти си Маестро мој – среќен...

“Денес татко ми Џамбаз полни 80 години. Долго време се мислев што да напишам во таа чест, па ми текна дека...

Вики Миљковиќ искрено проговори каков е Саша Поповиќ како директор

Една од најгледаните емисии на нашите телевизии, музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ немаше да биде толку возбудлива и интересна, да...

(ВИДЕО) Зошто вака? Јелена Керлеуша боса по папучи снимена на аеродром на пат за...

Многумина се прашуваат дали после сè што се случи, Јелена е во ред со нервите. По огромниот успех на првото...