(ВИДЕО) Најнова мода во Грција – авионот им слетува на метар од нив, а...

На грчкиот остров Скијатос, ова лето беше забележан еден таков, според многумина – непромислен потфат од страна на група туристи...

Камчев бава, но не заборава – Зоки Кичеец пред десетина години го шамараше Орце...

Орце Камчев важи за еден од ретките бизнисмени во нашата држава, кој бизнисот и богатството од своите родители успеал многукратно...

Женски прсти со црвен лак бројат и редат пари во скапа торба Луи Витон

Женски прсти со црвен лак бројат и ги редат во скапа торба (Луи Витон) дел од 1,5 милиони евра кои...

Калина Коси: Македонија плаче за трета моќна надетничка опција

Калина Коси: ,,Македонија плаче за трета моќна надетничка опција! Сега е моментумот. Само десетина познати и препознатливи квалитетни луѓе во...

Многу жално: Последните зборови на татко кој своето срце го подари на неговиот син

...Бидејќи времето истекувало многу брзо, а семејството немало толку финансии, колку што биле неопходни за операцијата, самиот татко решил да...

Макрон пристигна во Србија – еве како беше пречекан (ВИДЕО)

Србија денеска во центарот на вниманието пристигна претседателот на Франција, Емануел Макрон. Српскиот претседател Александар Вучиќ, во пресрет на посетата на...

Вилата на Цеца на Кипар е рај (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнтовиќ покрај тоа што има богатство во Белград каде што живее со семејството, ретко оди на одмор и...

Се огласи Федерер по болниот пораз денес: Не е фер ова правило

Новак Ѓоковиќ покажа неверојатна издржливост и го врати загубениот сервис откако губеше со 40:15, по што психолошката преднсот се префрли...

Во епска битка Новак Ѓоковиќ го победи Федерер

Ѓоковиќ е победник на годинешниот гренслем-турнир Вимблдон, откако со 3-2 во сетови, односно 7-6, 1-6, 7-6, 4-6 и 13-12 успеа...

Готово, луѓето ќе може да летаат – презентација на уредот (ВИДЕО)

Франција го претстави новиот војник од иднината. Станува збор за човек-летало, со футуристички акцент на Flyboard – летачка платформа во...