Лила праќа поздрави од Боровец, Бугарија (ФОТО)

По празниците, Лила го спакува куферот и се упати кон Бугарија, поточно во ски центарот Боровец каде се смести во...

Стефан објави фотка со Вики Миљковиќ, но не кажа дали била строга учителка

Во новата сезона на регионалното музичко шоу се претстави и македонскиот кандидат Стефан Величковски. Според новите правила, секој кандидат ќе...

Поранешниот на Натали Грубовиќ се ожени со Германска ракометарка

Некогашната ракометарка на Вардар и репрезентативка на Германија, Ања Алтхаус, изминатиот викенд се омажи за Македонецот Дино Балиќ. Таа на...

Сите очекуваа палата, а Меган и Хари се пофалија со реновиран амбар (ФОТО)

Кога ќе кажеме кралско семејство, обично помислуваме на раскошни тоалети, дворци, скапи вечери и луксузен живот. Сепак, се чини дека...

Синот на Онур и Шехерезад порасна – сега има 9 години (ФОТО)

Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди...

Зимно време никако да не го загревате во место автомобилот

Кога температурите се под нулата, како што е тоа деновиве кај нас, често во утринските часови може да се забележат...

Утре треба да вртите пита со париче – има голема причина за тоа

Св. Василиј е роден во времето на царот Константин. Уште како некрстен петнаесет години во Атина ги изучуваше философијата, реториката,...

Како од фотокопир – вонбрачниот син на Хари Мата Хари (ФОТО)

Босанскиот пејач Хари Варешановиќ, основач на групата „Хари Мата Хари“, минатата година го ожени својот вонбрачен син, Мак. Дваесет и...

Милица Тодоровиќ ќе рипа во тавче: Ќе има брак и деца

Милица Тодоровиќ и Милпш Пауновиќ уживаат во својата хармонична врска, а како што вели пејачката се почесто разговараат за брак ...

Класика – ја оставил за помлада, а потоа се покајал и се вратил како...

Ова што ќе го прочитате подолу, горе-долу ќе ви биде познато, бидејќи сите сме слушнале, а на некои и им...