Јоци го коментира настапот на Апасиев: Водителот се покрил со ќебе, му студи –...

Домитар апасиев, лидерот на Левица, синоќа гостуваше на видео каналот на Инфомакс, во емисијата „Прашањето ми е следно“, на новинарот...

Добра вест за граѓаните – личните карти ќе им стигаат дома

МВР планира да го измени Правилникот за лични документи. Новите лични карти и возачки дозволи ќе се испорачуваат на домашна...